Policjant z Tczewa oskarżony o porwanie biznesmena

  Policjant z Tczewa oskarżony o porwanie biznesmena

  Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Policjant z Tczewa oskarżony o porwanie biznesmena
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. 123RF

  Leszek Z. z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie jest oskarżony o uprowadzenie biznesmena na Podkarpaciu. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, ale odwołał się od decyzji o wydaleniu ze służby. Formalnie wciąż pozostaje policjantem.
  Do porwania prezesa jednej z rzeszowskich spółek doszło na początku września. Jak ustalili tamtejsi śledczy, był to skutek "problemów w rozliczeniach" biznesmena i dwóch innych lokalnych przedsiębiorców. Aspirant z Tczewa i oficer Komendy Stołecznej Policji mieli "przekonywać" uprowadzonego, by - pod groźbą odpowiedzialności karnej - zdecydował się współpracować. Sam Leszek Z., według ustaleń prokuratorów, dodatkowo towarzyszył biznesmenowi u notariusza i kiedy na miejsce przybyli policjanci z rzeszowskiej jednostki, zbiegł z miejsca zdarzenia, zasłaniając się odznaką.

  - Leszek Z. usłyszał zarzut zatrzymania i pozbawienia wolności pokrzywdzonego, usiłowania wymuszenia rozbójniczego i kradzieży, które potraktowane zostaną jako jedno przestępstwo - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" prok. Renata Krut-Wojnarowska, szefowa prowadzącej sprawę Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa.

  Łącznie śledczy w stan oskarżenia postawili osiem osób. Jak wyjaśnili, spółka, której prezesem jest uprowadzony rzeszowski biznesmen Daniel S., jest powiązana z dwoma innymi przedsiębiorcami - Mirosławem M. i Ryszardem P. Jak tłumaczyli M. i P., firma Daniela S. miała być im dłużna 41 mln zł. To właśnie chęcią egzekucji długu dwaj mężczyźni - oskarżeni o to, że byli zleceniodawcami porwania - tłumaczyć mieli swoje działania.

  Według śledczych, w przygotowanie porwania, oprócz zleceniodawców, zaangażowani byli: działacz patriotycznego stowarzyszenia z Warszawy, biznesmen z Żyrardowa, przedsiębiorca z Wołomina i jego wspólniczka oraz dwaj funkcjonariusze policji - oficer Komendy Stołecznej Policji i aspirant Leszek Z. z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

  jacek.wiercinski@polskapress.pl

  CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ W PAPIEROWYM WYDANIU "DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO" (25 KWIETNIA)

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to chyba niemożliwe

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie wierzę. Takie towarzystwo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo