Dziś akcja "Drzewko za makulaturę". Czekamy na Ciebie!

  Dziś akcja "Drzewko za makulaturę". Czekamy na Ciebie!

  Edyta Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dziś akcja "Drzewko za makulaturę". Czekamy na Ciebie!
  Już dzisiaj w Kościerzynie nasza wielka akcja ekologiczna. Na Czytelników czekamy w Ogródku Jordanowskim od godz. 10 do 15.
  Dziś akcja "Drzewko za makulaturę". Czekamy na Ciebie!
  Już dzisiaj w Kościerzynie nasza wielka akcja ekologiczna. Na Czytelników czekamy w Ogródku Jordanowskim od godz. 10 do 15. Tego dnia oprócz naszej akcji "Drzewko za Makulaturę" odbędą się także obchody Dnia Ziemi połączone z festynem ekologicznym. Wśród atrakcji: warsztaty, zajęcia ekologiczne i regionalne na stanowiskach przygotowanych przez KDK, Nadleśnictwo Kościerzyna i Lipusz oraz Parki Krajobrazowe Wdzydzki i Kaszubski.

  Wszystkich Czytelników, którzy w swoich domach mają niepotrzebną makulaturę lub elektroodpady, zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu pn. "Drzewko za Makulaturę." By otrzymać sadzonkę drzewa, potrzebny będzie kupon z "Gryfa Kościerskiego" lub "Dziennika Bałtyckiego", a także 5 kg makulatury lub elektroodpady. Dla tych, którzy nie zdążą się zaopatrzyć w potrzebną ilość kuponów, będziemy mieli przygotowane egzemplarze gazety, o które zadbają nasi partnerzy - Skup Surowców Wtórnych Kazimierza Borowickiego i Centrum Finansowe Dion.

  Podczas akcji będziemy rozdawać Czytelnikom sadzonki: pigwowca, jodły, modrzewia oraz świerka. Partnerami naszej akcji są: Skup Surowców Wtórnych Kazimierza Borowickiego, Nadleśnictwo Kościerzyna i Lipusz, które zapewnią sadzonki drzew.
  Akcja "Drzewko za Makulaturę" odbędzie się także w Lipuszu, 9 maja. Tego dnia nasi Czytelnicy będą mogli wziąć udział w Festiwalu Zdrowia. Wśród atrakcji: konkurs plastyczny, miniturniej piłki nożnej o puchar starosty kościerskiego, a także festiwal piosenki o zdrowiu. Impreza zostanie połączona ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację Artura Rolbieckiego.

  O szczegółach festiwalu można dowiedzieć się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu.

  Warto dodać, że od lat "Drzewko za Makulaturę" cieszy się ogromną popularnością. Wielu mieszkańców naszego powiatu przez cały rok zbiera makulaturę, po to, by wiosną wymienić ją na drzewka. W akcję angażują się także szkoły oraz sołectwa jak np. Łubiana. Weź udział w naszej akcji!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo