Szczepienia będą wymagane przy rekrutacji do przedszkoli w...

  Szczepienia będą wymagane przy rekrutacji do przedszkoli w Gdyni?

  Szymon Zięba "Kurier Gdyński"

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Szczepienia będą wymagane przy rekrutacji do przedszkoli w Gdyni?

  ©123rf

  W Gdyni pojawił się pomysł, by do żłobków i szpitali przyjmowano wyłącznie dzieci, które były szczepione. W mieście istnieje spora grupa ludzi, którzy nie chcą szczepić maluchów. Takim osobom grożą grzywny.
  Szczepienia będą wymagane przy rekrutacji do przedszkoli w Gdyni?

  ©123rf

  Dla niezaszczepionych dzieci nie będzie miejsca w gdyńskich przedszkolach i żłobkach? Pomysł proponowany przez samorządowców z innych miast znalazł poparcie części gdyńskich radnych i pracowników sanepidu. Urzędnicy nie ukrywają, że upomnienia wysyłane przez nich do rodziców są lekceważone. Do wojewody trafiły właśnie pierwsze wnioski o nałożenie grzywny na opiekunów, którzy nie szczepią dzieci.


  Ruchy antyszczepionkowe w Gdyni są najsilniejsze na Pomorzu. Tylko w marcu mówiło się o ponad 600 rodzicach, którzy uchylali się przed obowiązkiem zaszczepienia swoich pociech. To ponad dwa razy więcej niż Gdańsku i kilka, a nawet kilkanaście, razy niż w innych miastach w województwie.

  W przedszkolach na Pomorzu nie będą sprawdzać, czy dziecko było szczepione

  - Samorząd powinien gwarantować rodzicom, iż ich dzieci przebywające w prowadzonych przez ten samorząd placówkach nie są narażone na niebezpieczeństwa sanitarno-epidemiologiczne. Jeżeli ktoś upiera się, żeby dziecka nie szczepić - nie ma obowiązku korzystania z przedszkola czy żłobka - ocenia Marcin Horała, radny PiS z Gdyni. - Pomysł wprowadzenia obowiązku wykonania odpowiednich dla wieku szczepień przy przyjmowaniu dzieci do samorządowych żłobków i przedszkoli wydaje mi się zasadny. Niezwłocznie wystąpię do prezydenta miasta z wnioskiem o przygotowanie odpowiednich uregulowań.

  Pracownicy gdyńskich przedszkoli do pomysłu podchodzą ostrożnie. - Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom. Przecież te, które mogłyby być zaszczepione, a nie zostały, mogą zarazić dzieci, które nie podlegają szczepieniu ze względów medycznych - uważa dyrektor jednej z placówek.

  Więcej czytaj w najnowszym "Kurierze Gdyńskim" z dnia 21.04.2015r.

  s.zieba@kuriergdynski.eu

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo