W parku w Brzeźnie przybywa krzyży i zniczy [ZDJĘCIA]

  W parku w Brzeźnie przybywa krzyży i zniczy [ZDJĘCIA]

  Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W parku w Brzeźnie, gdzie znaleziono ciało Milenki, przybywa krzyży i zniczy.
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jacek Wierciński

  W miejscu, gdzie w miniony czwartek znaleziono ciało 5-letniej Milenki z Gdańska, pojawia się coraz więcej zniczy i krzyży. Mieszkańcy wciąż nie mogą się otrząsnąć z tragedii, do jakiej doszło w parku w Brzeźnie.
  GDZIE BYŁEŚ BOŻE? - dramatycznie pyta napis na surowej, betonowej ścianie bunkra. Obok drewniany krzyż z dwóch związanych sznurkiem gałęzi, dziesiątki zniczy, kwiatów, pluszowych maskotek i innych zabawek. Gdańszczanie wciąż nie otrząsnęli się po tragedii, do jakiej doszło w czwartek na skraju brzeźnieńskiego parku. Kolejnej w ostatnich miesiącach. Od 20 kwietnia w parku pracują specjalne patrole Straży Miejskiej i policji.

  Na poprzecznym ramieniu prowizorycznego krzyża z gałęzi - jak na grzędzie - siedzą pluszowe zwierzątka. Karteczka wsunięta została między pieskiem a wielbłądem.

  - Nie mogę uwierzyć, że ojciec może być zdolny do czegoś takiego. Zabić własną córeczkę uderzeniami kamienia? Nie jestem w stanie nawet pomyśleć, jak to wyglądało. Od czwartku tu przychodzę codziennie. W weekend ludzi było dużo. Głośno mówili, że "trzeba go powiesić", jestem stary i to nie na moje nerwy. Ja staję cicho i myślę o tym, co przeżywa ta rodzina. To taka jakby modlitwa, chociaż sam jestem niewierzący - zaznacza pan Adam, który - jak mówi - park widzi na co dzień z okna w kuchni. - To nie jest złe miejsce. Po prostu ostatnio... nie miało szczęścia - dodaje, ważąc każde słowo.

  W czwartek po południu zmasakrowane ciało 5-letniej Milenki znalezione zostało przez przypadkowego spacerowicza w bunkrze w brzeźnieńskim parku. Do zabójstwa przyznał się ojciec dziecka,który odebrał córkę z przedszkola i pojechał z nią do Brzeźna. Według śledczych dziewczynka została zamordowana w okolicach bunkra.

  Prokurator Ewa Budzińska z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa przyznała, że Milenka zginęła śmiercią nagłą i gwałtowną. - Otrzymała kilka ciosów w głowę, najprawdopodobniej kamieniem.

  Zabójstwo dziecka w Brzeźnie. Ojciec nadużywał środków odurzających [WIDEO]

  Mariusz L. twierdzi, że do zbrodni popchnęła go... marihuana. Wyników badania jego krwi ciągle nie ma, wiadomo jednak, że miał problemy z narkotykami i w dniu zabójstwa, na własne życzenie, po zaledwie dwóch dniach - opuścił szpitalny detoks. Prokuratorzy nie są jednak pewni jego poczytalności. Mariuszowi L., 31-letniemu mężczyźnie, grozi dożywocie. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

  W lutym 2015 roku nieopodal miejsca, gdzie znaleziono ciało Milenki, doszło do zabójstwa 17-letniej Agaty z Wejherowa. Wówczas miejscy radni z rządzącej Platformy Obywatelskiej wystosowali do prezydenta apel o całodobowe patrolowanie pasa nadmorskiego. Wniosek spotkał się z odmową magistratu, a wiceprezydent Wiesław Bielawski decyzję tłumaczył twardymi statystykami. Kolejna tragedia w tak krótkim czasie odsunęła statystyki na dalszy plan.

  Zabójstwo bez szczególnego okrucieństwa. To zarzut dla 31-latka za zabicie córki [ZDJĘCIA]

  - Komendant Straży Miejskiej i komendant miejski policji ustalili, że działania patrolowe prowadzone są od poniedziałku z podziałem na dwie zmiany. Od godziny siódmej do czternastej teren patrolowany jest przez strażników, a od czternastej do dwudziestej drugiej - przez policjantów - wyjaśnia Miłosz Jurgielewicz ze Straży Miejskiej w Gdańsku.

  Oba specjalne patrole będą się składać z dwóch funkcjonariuszy, którzy koncentrować się będą wyłącznie na 10-hektarowym parku brzeźnieńskim im. Jana Jerzego Haffnera. Na razie nie wiadomo, jak długo dodatkowi mundurowi siedem dni w tygodniu pilnować będą parku.

  Więcej informacji na temat sprawy znajdziesz we wtorkowym (21.04.2015r.) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety.


  jacek.wiercinski@polskapress.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy nadal ktoś wierzy w hasło- człowiek brzmi dumnie?

   nina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   zakończyła się intelektualna ewolucja człowieka ..teraz wracamy na drzewa.
   wystarczy spojrzeć jak teraz wyglądają tacy ojcowie w kapturkach i kolorowych kurteczkach..
   to ,że był biologicznie w...rozwiń całość

   zakończyła się intelektualna ewolucja człowieka ..teraz wracamy na drzewa.
   wystarczy spojrzeć jak teraz wyglądają tacy ojcowie w kapturkach i kolorowych kurteczkach..
   to ,że był biologicznie w stanie się rozmnożyć nie czyni go żadnym ojcem..
   tylko dojrzałość i odpowiedzialność może go takim uczynić, a dojrzały i odpowiedzialny człowiek nie ćpa , nie pije alkoholu i nie zagraża nikomu a swoje potomstwo chroni, to jest chwast, którego powinno się utylizować bo gdzieś na drodze jego rozwoju był kamień , który jego mózg uczynił na poziomie zwierzęcia ..choć zwierze swojego potomstwa nie zabija bez powoduzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bożek

   max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   to zdarzenie dogłębnie wskazuje, że żadnego BOGA nie ma , naprawdę ludzie o ciasnych umysłach mogą wierzyć wyimaginowanego bożka - bóg został stworzony przez człowieka w celach zarobkowych,...rozwiń całość

   to zdarzenie dogłębnie wskazuje, że żadnego BOGA nie ma , naprawdę ludzie o ciasnych umysłach mogą wierzyć wyimaginowanego bożka - bóg został stworzony przez człowieka w celach zarobkowych, fanatyczno-zbrodnicza ideologia, która na przestrzeni wieków wymordowała miliony istot ludzkich święta inkwizycja itdzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo