Nauczyciele żądali podwyżek w 2016 r. Minister edukacji mówi...

  Nauczyciele żądali podwyżek w 2016 r. Minister edukacji mówi twardo "nie"

  AIP/red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nauczyciele żądali podwyżek w 2016 r. Minister edukacji mówi twardo "nie"
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. P. Smoliński

  Nauczyciele, kolejarze, górnicy i przedstawiciele innych zawodów protestowali w sobotę, 18 kwietnia, w Warszawie. Nie zabrakło reprezentantów z Pomorza. Szeroko komentowana była nieobecność premier Ewy Kopacz, która przebywała we Włoszech. 
  Najliczniejszą grupą byli nauczyciele (miało ich być około 22 tys.). Zanim rozpoczęli protest wraz z innymi członkami OPZZ, złożyli wizytę przed gmachem Ministerstwa Edukacji, gdzie szef ZNP Sławomir Broniarz, wraz z delegacją związkowców wręczył minister Joannie Kluzik-Rostkowskiej petycje z żądaniami oraz balon z napisem ,,Joanna robi nas w balona”.

  Dokładnie 923 osoby z Pomorza – nauczyciele oraz pracownicy administracji obsługi i administracji – pojawiło się na sobotniej manifestacji w Warszawie. Do stolicy pojechali 22 autokarami, po to, by walczyć o podwyżki i szacunek dla pracy nauczyciela.
  Liczba osób, które biorą udział w tych wydarzeniach pokazuje, że środowisko nauczycielskie jest bardzo zdeterminowane. Na manifestacji było 25 tys. ludzi – to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy świadomość, że to nie będzie tak, że teraz z dnia na dzień ministerstwo edukacji narodowej i ministerstwo finansów znajdzie pieniądze na podwyżki. Swoją obecnością w Warszawie chcieliśmy zwrócić uwagę na niedoskonałości polskiego systemu edukacji – mówi prezes pomorskiego okręgu ZNP, Elżbieta Markowska. - Niestety, ostatnio nie mamy szczęścia do ministrów edukacji. A my chcemy dialogu i wypracowania satysfakcjonujących rozwiązań. Podczas manifestacji usłyszeliśmy, że flagi powinniśmy zamienić na kamienie, ale nam zależy na rzeczywistym dialogu ze stroną rządzącą. Dialogu, który w tej chwili jest mocno pozorowany.


  źródło: AIP

  Czego oczekują pedagodzy? Przede wszystkim podwyżek płac od stycznia 2016 r., rozpoczęcia prac nad ustawą o systemie oświaty oraz zahamowania likwidacji szkół i przedszkoli. 

  Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji, wyszła do protestujących. Zapowiedziała, że podwyżek płac dla nauczycieli w 2016 oku nie będzie. Nauczyciele krzyczeli, że od tego jest minister, żeby szukał pieniędzy dla oświaty, a nie oszczędzał za wszelką cenę. 

  CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
  PROTEST ZWIĄZKOWCÓW W WARSZAWIE, 18 KWIETNIA [ZDJĘCIA, RELACJA]


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MEN

   KASY BRAK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

   DO ROBOTY!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ty?

   taa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Do nauki.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo