Derby Chojniczanka - Arka na remis [ZDJĘCIA]

Chojniczanka zremisowała z Arką Gdynia 1:1 w derbach Pomorza w pierwszej lidze piłki nożnej. Identycznym wynikiem zakończyło się jesienne spotkanie tych drużyn w Gdyni.

Mecz mógł się podobać. W pierwszej połowie obie drużyny szukały szans na strzelenie gola, choć tych okazji nie było zbyt wiele. Pierwsi z gola cieszyli się zółto-niebiescy. Po składnej akcji zespołu strzałem z bliska prowadzenie Arce dał Marcus da Silva. Chojniczanka wyrównała tuz przed przerwą, a futbolówkę do siatki skierował Rafał Grzelak, były gracz gdynian. To był dopiero drugi celny strzał Chojniczanki w tym spotkaniu.

W drugiej połowie było więcej fauli i chaosu. W 66 minucie zakończyło się to drugą żółtą i czerwoną kartką dla Marcina Warcholaka. Chojniczanka uwierzyła, że może wygrać to spotkanie, ale brakowało czystych sytuacji. Arka skoncentrowała się głównie na defensywie i wywalczyła kolejny punkt.