Imponujący pościg Energi Czarnych Słupsk!

Capar
Mimo że koszykarze Energi Czarnych przegrywali z Rosą Radom już 20 punktami, zdołali się odrodzić i wygrać pojedynek. Ekipa ze Słupska triumfowała 74:71.

Dla gospodarzy to był wyjątkowy trudny pojedynek. Jednak już przed meczem można było się spodziewać ciekawe i wyrównanej batalii. W tym sezonie bowiem Rosa prezentuje się imponująco i niewykluczone, że włączy się do walki o najwyższe cele.

O pierwszej połowie słupszczanie chcieliby jednak jak najszybciej zapomnieć. W tym fragmencie gry bowiem nic im nie wychodziło i w efekcie po 20 minutach gry przegrywali różnicą 19 punktów. Wydawało się zatem, że Rosa pewnie zmierza po zwycięstwo w tym spotkaniu.

Nic jednak bardziej mylnego. Gospodarze tuż po przerwie ruszyli do ataku. Przewaga radomian z każdą kolejną minutą zaczęła topnieć, aż wreszcie goście całkowicie ją roztrwonili w ostatniej partii. Po zaciętej końcówce natomiast ręce w geście triumfu mogli wznieść gracze Energi Czarnych.

Słupszczanie wygrali zatem 20 pojedynek w tym sezonie. Obecnie plasują się na piątym miejscu w tabeli Tauron Basket Ligi.

Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 74:71 (15:22, 14:26, 25:10 20:13)

Energa Czarni: Gruszecki 16, Blassingame 13, Eziukwu 11, Nowakowski 8, Cesnauskis 7, Pasalic 7, Mokros 5, Borowski 4, Seweryn 3.

Rosa: Gibson 12, Sokołowski 12, Taylor 12, Majewski 11, Turek 8, Mirkovic 6, Witka 6, Adams 4, Szymkiewicz 0.