„Polowanie” w Redzkim Klubie Filmowym

  „Polowanie” w Redzkim Klubie Filmowym

  mat. prasowe

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Filmem „Polowanie” rozpocznie działalność Redzki Klub Filmowy. Stowarzyszenie Kulturnatywa chce organizować cykliczne, bezpłatne pokazy dla mieszkańców w Fabryce Kultury.
  „Polowanie” w Redzkim Klubie Filmowym
  Pierwsze pokaz odbędzie się w kwietniu. Inauguracja Redzkiego Klubu Filmowego odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w Fabryce Kultury (Łąkowa 59A). Podczas spotkania obejrzymy film „Polowanie”, a także będziemy mogli wziąć udział w dyskusji i konkursach z nagrodami. „Polowanie” to skandynawska produkcja z 2012 roku, w reżyserii Thomasa Vinterberga . Film zdobył 3 nagrody na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscarów i Złotych Globów. To chwytający za gardło dramat nauczyciela oskarżonego o molestowanie, który musi udowodnić swoją niewinność. Jest to tym trudniejsze, że wszyscy bliscy odwracają się od niego.

  - W Redzie jest ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia filmowe.
  W przeprowadzonej przez nas ankiecie, ponad 200 osób zadeklarowało, że chce uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z kinem w naszym mieście. Podczas Redzkiego Klubu Filmowego, poza projekcją, przygotowujemy dyskusję i konkursy. Do wygrania będą m.in. vouchery do restauracji, na kręgle czy na zakupy do lokalnego sklepu. Nie zabraknie też popcornu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców – mówi organizator wydarzenia, Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia Kulturnatywa.

  Kolejny film będzie wyświetlany 23 maja. Wtedy obejrzymy „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Chcemy zaangażować mieszkańców w życie kulturalne miasta. Często mówi się, że Reda to sypialnia Trójmiasta. To krzywdzące określenie. Widzimy, że jest tutaj spora grupa ludzi, która chce uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. My staramy się takie organizować. Teraz zapraszamy na pokazy, podczas których będzie czas na rozmowę o tym, jakich wydarzeń chcą
  mieszkańcy – mówi Piotr Wróblewski.

  Stowarzyszenie Kulturnatywa działa od 2012. W tym czasie jego członkowie zorganizowali wiele projektów dla lokalnej społeczności, m.in. spektakle teatralne, warsztaty rozwojowe, a także koncerty. Więcej informacji znajduje się na stronie kulturnatywa.pl. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Redy.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo