Weź udział w koncercie. Możesz pomóc Arturowi

  Weź udział w koncercie. Możesz pomóc Arturowi

  Joanna Surażyńska-Bączkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na 26 kwietnia (niedziela) zaplanowano koncert zespołu "U studni" (przez wiele lat współtworzył grupę Stare Dobre Małżeństwo). Początek o godz. 17 na Rynku w Kościerzynie.
  Weź udział w koncercie. Możesz pomóc Arturowi
  - Podczas imprezy pieniądze do puszek będą zbierać wolontariusze - mówi Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury. - Przed koncertem uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie zaprezentują swój talent. Będzie można obejrzeć w ich wykonaniu przedstawienia teatralne. Natomiast zespół "U studni" to prawdziwa legenda piosenki poetyckiej.

  Co ważne, w trakcie koncertu zbierane będą środki na rehabilitację Artura Rolbieckiego z Kościerzyny, który w wypadku doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego.

  - Artur wchodził do basenu, poślizgnął się i uderzył szyją o metalowy stelaż - mówi Dorota Rolbiecka, żona. - Od dnia wypadku jest sparaliżowany czterokończynowo.
  Niestety, praktycznie nie możemy liczyć na rehabilitację w ramach NFZ, bo ta została już wykorzystana na cały rok. Tymczasem prywatnie jest to koszt ok. 10 tys. zł miesięcznie. Staramy się walczyć. Bywają gorsze dni, ale nie poddajemy się i wierzymy, że Artur będzie sprawny.

  Lekarze widzą na to szansę. Jednak wciąż trudno jest ocenić, w jakim stopniu uszkodzony jest rdzeń, bo przez spory obrzęk, jest to niewidoczne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo