Awantura o stocznię

  Awantura o stocznię

  Artur Kiełbasiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wiadomo, że polskie stocznie znalazły się na krawędzi. Niepewne są przyszłe decyzje Komisji Europejskiej w sprawie zwrotu pomocy publicznej, niejasne są perspektywy prywatyzacji.
  Nie wiadomo, czy polskie stocznie będą nowoczesnymi przedsiębiorstwami, konkurencyjnymi na światowych rynkach, czy będą wegetować, a zatrudnieni w nich ludzie będą żyli w ciągłym strachu przed zwolnieniem. W tej sytuacji najważniejsze jest współdziałanie wszystkich - rządu, realnych i potencjalnych inwestorów, zarządów stoczni, związków zawodowych, kooperantów.

  Tymczasem zamieszanie wokół Stoczni Gdańsk stanowi zaprzeczenie takiego "strategicznego spokoju". Nie wiem, czy związkowcy akurat teraz muszą grozić strajkiem. Może warto poczekać kilkanaście tygodni - tak ważnych dla przyszłości całej branży.

  Oczywiście, można się "napinać", domagać się "swego" tu i teraz.
  Nawet nie "teraz", tylko "natychmiast". Ale czy zawsze trzeba? Stoczniowcy z Gdańska na niezależność swojej stoczni czekali latami. Teraz powinni się wstrzymać, na kilka tygodni. Bo w tym przypadku nie liczy się "natychmiast".

  W tym przypadku gra toczy się o znacznie większą stawkę. I warto, aby w Gdańsku o tym dobrze pamiętano.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo