Runmageddon Sopot 2015. Bieg ukończyło aż 1763 zawodników....

  Runmageddon Sopot 2015. Bieg ukończyło aż 1763 zawodników. Padł rekord! [ZDJĘCIA, WYNIKI]

  opr. red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Runmageddon Sopot 2015
  1/36
  przejdź do galerii

  Runmageddon Sopot 2015 ©Tomasz Bołt

  30 najróżniejszych przeszkód, rozstawionych na przestrzeni 6 kilometrów, czeka dziś na terenie sopockiego Hipodromu. Impreza pod hasłem Runmageddon powróciła do Sopotu, tym razem w wersji Rekrut. Bieg ukończyło 1763 zawodników. Padł rekord liczby uczestników w zawodach tego typu w Polsce. Najszybciej z trasą poradził sobie Grzegorz Szczechla, który dotarł do mety w czasie 0:35:00.
  Najszybciej z trasą 6km i ponad 30 przeszkodami poradził sobie Grzegorz Szczechla, który dotarł do mety w czasie 0:35:00.wyciężyła Monika Wieczorek z czasem 0:45:22. W zawodach wzięło udział ponad dwa razy więcej zawodników, niż we wrześniowym Runmageddonie Classic, który również odbył się na sopockim Hipodromie.

  Zobacz także: Runmageddon Rekrut 2015 w Sopocie [ZDJĘCIA]

  RUNMAGEDDON REKRUT 2015 W SOPOCIE


  Sobotni Runmageddon w Sopocie został rozegrany w formule Rekrut na 6 kilometrowej trasie, na której umieszczono ponad 30 przeszkód. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się m.in. z wysokimi na 3 metry ścianami, zasiekami, pionowymi oraz skośnymi siatkami. Biegacze przenosili ciężary i ciągnęli betonowe bloczki i worki z piaskiem, a także skakali przez płomienie.

  Atrakcją trasy kwietniowej edycji sopockiego Runmageddonu były przeszkody o intrygująco brzmiących nazwach - „Czarna Wdowa”, która przyjęła postać pajęczyny z lin oraz „Trumna”, czyli tunel przykryty czarną folią, w którym czołgali się zawodnicy. Prawdziwą furorę zrobili Wikingowie Gdańsk, drużyna futbolu amerykańskiego, której członkowie przez kilka godzin z wielkim zaangażowaniem ścierali się z każdym, kto próbował dotrzeć do mety.

  Na sopockiej imprezie stawili się zawodnicy z całej Polski. Najwięcej osób było z Pomorza. Nie brakowało zawodników z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Torunia. Ponad połowa uczestników wystartowała w drużynach. Blisko 30 procent uczestników Runmageddonu Rektut stanowiły kobiety. Najstarszy zawodnik miał 61 lat.

  Podczas Runmageddonu w Sopocie swoje siły sprawdziła też prawie setka dzieci. Mierzyli się oni z trasą w wersji mini.

  RUNMAGEDDON 2015  Imprezy Runmageddonu w 2015 roku rozgrywane są pod nazwą Liga Runmageddonu. Cykl składa się z jedenastu edycji zróżnicowanych poziomem trudności i typem trasy. Ostatnim biegiem, podsumowującym cały rok zmagań, będzie Finał Runmageddonu. Będą w nim mogli wystąpić wyłącznie zawodnicy, którzy we wcześniejszych edycjach zdobyli co najmniej 5 punktów. Na koniec roku najtwardszego zawodnika i zawodniczkę wyłoni Finał Runmageddonu. Organizatorzy szacują, że we wszystkich edycjach zawodów w 2015 roku weźmie udział ponad 15 tysięcy osób.

  Następne zawody z cyklu Runmageddon, również w formule Rekrut, odbędą się 9 maja na Torze Służewiec w Warszawie. Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie www.runmageddon.pl

  Sprawdź nieoficjalne WYNIKI RUNMAGEDDONU SOPOT 2015!


  TVN24/ x-news

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo