Marsz Pamięci w Warszawie. "Bez prawdy o Smoleńsku nie...

  Marsz Pamięci w Warszawie. "Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej Polski" [ZDJĘCIA+VIDEO]

  Damian Dragański (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Marsz Pamięci na Krakowskim Przedmieściu
  1/13
  przejdź do galerii

  Marsz Pamięci na Krakowskim Przedmieściu ©Fot. Grzegorz Jakubowski

  W piątek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Apelem Pamięci zakończyły się obchody piątej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem zorganizowane przez PiS. W drugim tego dnia przemówieniu Jarosław Kaczyński podziękował m.in. Antoniemu Macierewiczowi, ojcu Rydzykowi oraz Tomaszowi Sakiewiczowi i podkreślił doniosłą rolę Kościoła w tworzeniu ruchu upamiętniającego zmarłych w katastrofie.
  Po zakończeniu mszy świętej za dusze ofiar katastrofy smoleńskiej w bazylice archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście pod Pałac Prezydencki ruszył Marsz Pamięci. Na jego przedzie znajdowały się biało-czerwona flaga i transparent z napisem „Smoleńsk pamiętamy”. - Uczestniczę w każdej miesięcznicy katastrofy. Z tego względu piąta rocznica nie jest dla mnie czymś szczególnym. Ubolewam jednak bardzo nad tym, ze nie jest to święto wszystkich Polaków.
  Myślę, że gdybyśmy jednak poznali już wszystkie przyczyny tego zdarzenia, to łatwiej byłoby nam razem obchodzić te rocznice – powiedziała dziennikarzowi Agencji Informacyjnej Polska Press jedna z uczestniczek marszu, Bożena Kolasińska.


  Źródło: AIP/x-news


  KATASTROFA SMOLEŃSKA | OBCHODY 5. ROCZNICY, PIS ZORGANIZOWAŁO SWOJE UROCZYSTOŚCI [ZDJĘCIA+VIDEO]


  Początkowo marsz przebiegał w dużym skupieniu, a jego uczestnicy modlili się. Pod Pałacem Prezydenckim wystąpił z przemówieniem Jarosław Kaczyński. Podziękował wszystkim, którzy byli i są zaangażowani w podtrzymywanie pamięci o ofiarach katastrofy pod Smoleńskiem. Podkreślił dużą zasługę Kościoła, na który „jak zawsze w polskiej historii” można było liczyć w trudnych sytuacjach. W przemówieniu docenił rolę zarówno grup „rozproszonych”, takich jak poszczególni księża, jak i „zwartych instytucji”, w tym działań prowadzonych przez Antoniego Macierewicza i osób z nim współpracujących, m.in. prof. Biniendy.
  Na przemówienie Kaczyńskiego żywiołowo i pozytywnie reagowali ludzie zgromadzeni przed Pałacem, skandując m.in. „Jarosław” oraz „Antoni, Antoni” .

  Według szacunków organizatora w marszu przeszło blisko 10 tys. osób.

  5. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ | KACZYŃSKI: PAŃSTWO NIE ZDAŁO EGZAMINU I ZAATAKOWAŁO... [VIDEO]

  Czytaj także

   Komentarze (32)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gott mit uns Shlonsaken

   humanoid (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Herbert Scherpe (ur. 20 maja 1907 w Gliwicach, zm. 23 grudnia 1997 w Mannheim) – zbrodniarz hitlerowski, sanitariusz SS w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i SS-Oberscharführer.

   Członek...rozwiń całość

   Herbert Scherpe (ur. 20 maja 1907 w Gliwicach, zm. 23 grudnia 1997 w Mannheim) – zbrodniarz hitlerowski, sanitariusz SS w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i SS-Oberscharführer.

   Członek NSDAP i SS od 1931. W 1939 został skierowany do Dywizji SS-Totenkopf i brał następnie udział w walkach z Francją. Ze względu na to, iż był krótkowidzem przeniesiono go do Inspektoratu Obozów Koncentracyjnych w Oranienburgu, gdzie przeszedł szkolenie na sanitariusza. W lecie 1940 Scherpe został skierowany do obozu Auschwitz jako sanitariusz SS. Do 1943 pełnił służbę w szpitalu obozu głównego Auschwitz I. Brał tu wówczas aktywny udział w morderstwach dokonywanych za pomocą zastrzyków fenolu. Jednak po zamordowaniu pewnej liczby dzieci Scherpe odmówił dalszego udziału w zabójstwach, w związku z czym przeniesiono go do podobozu Auschwitz - Blechhammer. Następnie pełnił także służbę w podobozach Gleiwitz i Golleschau.

   Po zakończeniu wojny początkowo przebywał w obozie jenieckim, następnie mieszkał w Mannheim. W 1961 Scherpe został aresztowany przez władze zachodnioniemieckie. Podczas drugiego procesu oświęcimskiego skazany został przez Sąd we Frankfurcie nad Menem na 4 i pół roku pozbawienia wolności.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trybunal Stanu.......

   domestos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Komorowsk wprowadzi stan wyjatkowy jak przegra wybory bo grozi mu Trybunalem Stanu!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przi poloafim satrapim popzpr burtellu zamach ino wisniom na torcie kgb

   777 GŁOSOWANIE KOterRYJne mAFijne UKłaDOWE POtiNOVE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   wrak dostaniecie gratISS ino potin przejdzie bug i wisła i stanie na oder.bo to etniczne teryny russi sramacki ssłowian afich.polacko szLECHta ZABIJO PLebS POńszczyzny NIYWOLNIKA NARODU 500LOT I...rozwiń całość

   wrak dostaniecie gratISS ino potin przejdzie bug i wisła i stanie na oder.bo to etniczne teryny russi sramacki ssłowian afich.polacko szLECHta ZABIJO PLebS POńszczyzny NIYWOLNIKA NARODU 500LOT I OPOZYCJA DO ZABAWY RADOŚĆ TUSSAKA PRZI WrRAKu DWIE WIZYTY OSOBNE REMONT POznajoMOśći Ponuf W KGB MORZE RZOND KGDZIEŚ POleci I COŚ SIEM SSTANIE =HANIEBNE ELITY PolSZCZY =W .CHURHILL PACZ PIESUCKI ŚMIERĆ SWIERCZEWSKIGO I SIKORSKIGO.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie przypadek, że rosyjskie gównojady (czytaj; studenci Gazpromu) szaleją na forach.

   Gdyby poskrobać w ich drzewku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   genealogicznym to okaże się, że kultywują "rodzinne tradycje", jak bracia Artymowicz.

   Cyt;
   Dziadek w KPZU, ojciec w MBP
   Stefan Artymowicz, dziadek Pawła i Andrzeja, podczas I wojny światowej...rozwiń całość

   genealogicznym to okaże się, że kultywują "rodzinne tradycje", jak bracia Artymowicz.

   Cyt;
   Dziadek w KPZU, ojciec w MBP
   Stefan Artymowicz, dziadek Pawła i Andrzeja, podczas I wojny światowej został ewakuowany z okolic Augustowa do ZSRS i do 1921 r. mieszkał w Charkowie. Po powrocie do Polski nawiązał kontakt z Komunistyczną Partią Zachodniej Białorusi – za antypolską działalność został aresztowany i osadzony w białostockim więzieniu.

   Po sowieckiej agresji w 1939 r. Stefan Artymowicz został skierowany na kurs buchalteryjny, a jego 10-letni syn Mikołaj został uczniem powszechnej szkoły rosyjskiej i członkiem „Pionierów”.

   (Fragment z życiorysu Mikołaja).
   „Za czasów okupacji pasałem trzodę chlewną, następnie zaś zwerbowany przez Arbeitsamt pracowałem przy budowie szosy. W 1945 r. wstąpiłem w szeregi Związku Walki Młodych. Należałem do ORMO. Brałem czynny udział w akcji propagandowej referendum [chodzi o sfałszowane referendum w styczniu 1946 r. ‒ red.]. W czasie wyborów do Sejmu Ustawodawczego byłem członkiem obsługi punktu wyborczego w Mielniku. Tam również walczyłem z bandą, która zaatakowała nasz punkt wyborczy” – napisał Mikołaj Artymowicz w swoim życiorysie, załączonym do podania o przyjęcie do pracy w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego.

   ‒ Na podstawie tego opisu trudno jednoznacznie wskazać, które oddziały niepodległościowego podziemia zaatakowały komunistyczny punkt wyborczy w Mielniku. W tamtych rejonach bardzo aktywnie działały oddziały zarówno Narodowych Sił Zbrojnych, jak i Armii Krajowej, czyli V Brygada Wileńska dowodzona przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” oraz miejscowe oddziały poakowskie – mówi „GP” Leszek Żebrowski, historyk, badacz dziejów Żołnierzy Wyklętych.

   Mikołaj Artymowicz w 1948 r. wstąpił do Polskiej Partii Robotniczej, a następnie do PZPR. Jako student Politechniki Warszawskiej uzyskał stypendium Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – pracę w MBP rozpoczął na początku lat 50., a ślubowanie złożył 15 lutego 1953 r.
   Z MBP przeszedł do pracy do Zakładów Radiowych im. M. Kasprzaka, będąc jednocześnie aktywnym działaczem PZPR. Był w partii do jej końca.

   Ot, takie zwykła rodzinne dzieje.
   Dziadek sowiecki agent, ojciec pasał świnie a później "robił karierę" oficera w stalinowskim MBP, a młodzi Artymowicze bronią Anodiny i Putina.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a sam Tusk "umył ręce " jak Piłat i uciekł z kraju bo dobrze wie co zrobił !

   777 BIYDA =PATologia=WY KL UCZYNIE+POLACKIE POdPOLynia NAZZIne0AF CZYSSZCZYNIE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   jaga (gość) • 13.04.15, 20:56:02

   przyczyny katastrofy zna tylko Putin a nie NPW i zmanipulowane wielokrotnie "odczyty". Dopóki nie mamy wraku / a chyba nigdy go nie dostaniemy bo tam już część...rozwiń całość

   jaga (gość) • 13.04.15, 20:56:02

   przyczyny katastrofy zna tylko Putin a nie NPW i zmanipulowane wielokrotnie "odczyty". Dopóki nie mamy wraku / a chyba nigdy go nie dostaniemy bo tam już część jest rozkradziona/ i czarnych skrzynek - każdy ma swoją wersję, Anodina swoją, NPW swoją, rząd swoją, Macierewicz swoją. Ale w tym układzie ja wierzę wersji komisji specjalistów Macierewicza a nie rządowej, z prostej przyczyny : rząd nas mami i okłamuje bo oddali sprawę w ręce naszych odwiecznych wrogów i teraz mataczą, a sam Tusk "umył ręce " jak Piłat i uciekł z kraju bo dobrze wie co zrobił ! Ze strachu politycy mataczą i manipulują . Patrzcie na katastrofy lotnicze gdzie samoloty spadają z większych wysokości, a ludzie przeżywają, gdzie samolot skosi pół lasu a ludzie wychodzą cali z wypadku, i wyciągajcie wnioski !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skrobanie w drzewku

   Herbert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   czy pasuje w takich dniach skrobać w cudzych życiorysach zamiest tego wspomnij tego o który zginął ----Pochodzenie rodu Kaczynskich w prostej lini pochodzą od Mieszka I a...rozwiń całość

   czy pasuje w takich dniach skrobać w cudzych życiorysach zamiest tego wspomnij tego o który zginął ----Pochodzenie rodu Kaczynskich w prostej lini pochodzą od Mieszka I a posredni podobno sa potomkami cesarza Karola Wielkiego tak dowodza polscy genealodzy dlatego w rocznicę smierci wierny lud obchodz Dzien pamięci a ty szperasz w zyciorysie jakiegoś hodowcy trzody wstydż sie wasć to nie przystoi i uwłaszcza pamięći tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczejzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ci ludzie niczego nie pamiętają

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Baner z napisem "Smoleńsk Pamiętamy" jest zwykłym kłamstwem. Ci ludzie niczego nie pamiętają. Nie pamiętają, że wieża kontrolna w Smoleńsku poinformowała polską załogę, że nie ma warunków do...rozwiń całość

   Baner z napisem "Smoleńsk Pamiętamy" jest zwykłym kłamstwem. Ci ludzie niczego nie pamiętają. Nie pamiętają, że wieża kontrolna w Smoleńsku poinformowała polską załogę, że nie ma warunków do przyjęcia samolotu. Nie pamiętają, że widoczność na lotnisku wynosiła 200 metrów, a minimum dla lotniska, samolotu i pilota wynosiło 1800 metrów. Nie pamiętają, że kapitan miał uprawnienia do zejścia tylko na 120 metrów bez widoczności ziemi. Nie pamiętają, że kapitan nie miał ważnej licencji do prowadzenia tego typu samolotu. Nie pamiętają, że prezydent Lech Kaczyński usunął innego, odważnego i stanowczego pilota po incydencie w Gruzji, który stosował się do procedur, a nie kaprysów dyletanta. Samolot w tych warunkach musiał się rozbić.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   naciski prezydenta

   Słońce Peru (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   Wszystkim którzy referują do opowiastki o rzekomych naciskach ś.p. Lecha Kaczyńskiego na pilota podczas lotu do Gruzji polecam ten filmik ukazujący, jak takie opowiastki są tworzone przez tzw....rozwiń całość

   Wszystkim którzy referują do opowiastki o rzekomych naciskach ś.p. Lecha Kaczyńskiego na pilota podczas lotu do Gruzji polecam ten filmik ukazujący, jak takie opowiastki są tworzone przez tzw. państwo POlskie:
   https://vimeo.com/29726208
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawda sie obroni

   von z cenzurą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   Szatany z POlskojęzycznej szmaty blokują wypowiedzi ludzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda może być - albo nie być!

   Wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   .....„Smoleńsk pamiętamy”.....
   Może by tak ci polityczni bankruci pamiętali, co przyrzekali społeczeństwu jeszcze paręnaście lat temu?
   Widać pamięć Polaka jest krótka, jak jego narzędzie...rozwiń całość

   .....„Smoleńsk pamiętamy”.....
   Może by tak ci polityczni bankruci pamiętali, co przyrzekali społeczeństwu jeszcze paręnaście lat temu?
   Widać pamięć Polaka jest krótka, jak jego narzędzie prokreacyjne!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda może być tylko jedna...

   punkt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   ...i wg L....a na krotkich nożkach - prawdziwo jes ta PiS-owsko, macierewiczowsko

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krótki filmik o pancernym ogrodzeniu

   Glenn Jorgensen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   https://www.youtube.com/watch?v=mj_bB6cUWCs

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Gazeta Polska" zadaje proste pytanie;

   Gdzie jest Tusk? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej były premier zniknął.

   No i nie ma się co dziwić. Wlazł do szuflady z dokumentami i udaje, ze go nie ma.
   Spier....ł do Brukseli, żeby uniknąć...rozwiń całość

   W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej były premier zniknął.

   No i nie ma się co dziwić. Wlazł do szuflady z dokumentami i udaje, ze go nie ma.
   Spier....ł do Brukseli, żeby uniknąć odpowiedzialności.
   Tak zachowuje się osobnik który ma coś do ukrycia i nie ma odwagi zmierzyć się z rzeczywistością.
   To typowe objawy osaczonego psychopaty. Był "mocny" w gębie, ale to się skończyło.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo