Medale Leszka Zblewskiego

Dwa srebrne medale wywalczył Leszek Zblewski, zawodnik oraz trener Uczniowskiego Klubo Sportowego Olimpijczyk Skorzewo, podczas Halowych Mistrzostw Europy Weteranów, które odbyły się w Toruniu.

W gronie reprezentantów Polski walczących o medale w Toruniu znalazł się Leszek Zblewski, a także Wojciech Pobłocki z KUKS Remus Kościerzyna.

Leszek Zblewski rywalizował na dystansie 800 i 1500 metrów w kategorii mężczyzn M40. Zarówno w pierwszym, jak i drugim biegu, nasz zawodnik uplasował się na drugiej pozycji. Warto podkreślić, że w obydwu przypadkach przegrał jedynie z reprezentantem Hiszpanii - Raulem Aragonem. Dodajmy, że w biegu na 1500 metrów, Leszek Zblewski ustanowił nowy rekord Polski w kategorii M40. Nasz lekkoatleta jest zadowolony z występu w Toruniu.

- Walka była naprawdę zacięta - mówi Leszek Zblewski. - Zawodnicy z mojej kategorii wiekowej bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. Muszę przyznać, że takie zawody są bardzo fajną zabawą. Dzięki nim można poczuć adrenalinę, a także przypomnieć sobie dawne czasy. To wszystko skłania mnie do udziału w tego rodzaju imprezach.

Dodajmy na koniec, że reprezentacja Polski - kategoria M-45, w której znalazł się Wojciech Pobłocki, w sztafecie na dystansie 4x200 metrów zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal. Zwyciężyła Wielka Brytania, a drugie miejsce zajęła Francja.