Weź udział w naszej akcji. Wymień makulaturę oraz...

  Weź udział w naszej akcji. Wymień makulaturę oraz elektrośmieci na sadzonki

  Edyta Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Weź udział w naszej akcji. Wymień makulaturę oraz elektrośmieci na sadzonki
  Nie wiesz, co zrobić z niepotrzebnymi gazetami czy książkami? Weź udział w naszej akcji "Drzewko za Makulaturę" i zgłoś się po sadzonki.
  Weź udział w naszej akcji. Wymień makulaturę oraz elektrośmieci na sadzonki
  Już 24 kwietnia w Kościerzynie i 9 maja w Lipuszu odbędzie się kolejna nasza akcja pn. "Drzewko za Makulaturę." W tym roku połączyliśmy ją także ze zbiórką elektrośmieci. Wymiana makulatury lub zużytego sprzętu na sadzonkę drzew będzie odbywać się na takich samych zasadach jak w minionych latach. Każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury i kupon z naszej gazety, będzie mógł wymienić go na sadzonkę. Oczywiście wielokrotność kuponów i większa ilość kilogramów papieru to większa liczba sadzonek. W Kościerzynie będziemy czekali na naszych Czytelników w Ogródku Jordanowskim, natomiast w Lipuszu przy stadionie wiejskim.

  Partnerami naszej akcji jest Skup Surowców Wtórnych Kazimierza Borowickiego, Urząd Miasta Kościerzyna, który ufunduje sadzonki kwiatów oraz Nadleśnictwo Lipusz i Kościerzyna, które zapewnią sadzonki drzew.

  Warto dodać, że od lat nasza akcja "Drzewko za Makulaturę" cieszy się ogromną popularnością. Wielu mieszkańców naszego powiatu przez cały rok zbiera makulaturę, po to, by wiosną wymienić ją na drzewka np. świerka.

  - To świetna akcja, która uczy zachowań proekologicznych, a jednocześnie pozwala pozbyć się niepotrzebnych gazet czy też książek - mówi Agata Wacholc z Kościerzyny. - W zbiórkę makulatury włączam całą rodzinę. Każdy, kto może, zbiera gazety.

  Warto dodać, że 24 kwietnia w Kościerzynie odbędą się także obchody Dnia Ziemi, w które doskonale wkomponowała się nasza akcja.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo