Niezwykły prezent od zająca dla Natalii z Dąbrowy

  Niezwykły prezent od zająca dla Natalii z Dąbrowy

  J.S.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Niezwykły prezent od zająca dla Natalii z Dąbrowy
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Janina Stefanowska

  Nastolatka z Dąbrowy otrzymała na Wielkanoc specjalistyczną myszkę do komputera, która umożliwi jej naukę i kontakty z rówieśnikami. O tę myszkę napisała w liście do redakcyjnego św. Mikołaja nauczycielka Natalii, nastolatki z porażeniem czterokończynowym. Ostatecznie prezent przyniósł nie św. Mikołaj, a wielkanocny zając.
  "Drogi św. Mikołaju zbliżają się święta Bożego Narodzenia jest to czas radości, w tym roku chciałabym cię poprosić o to, by pojawił się uśmiech na twarzy u pewnej dziewczyny Natalii. Jest ona osobą niepełnosprawną z porażeniem czterokończynowym, nie porusza się sama i nie ma władu w rękach. Dlatego proszę cie o taka specjalną myszkę do komputera Big track - jest to specjalna myszka dla osób niepełnosprawnych, która pozwoliłaby jej w nauce lekcji czy w kontakcie z rówieśnikami." Taki list napisała do redakcji nauczycielka Natalii z Dąbrowy.

  Skontaktowaliśmy się z Jacek Miąskowskim z Banina, inicjatorem akcji "Jedzie Mikołąj święty, niech każdy jest uśmiechnięty", który od grudnia czynił starania o pozyskanie sprzętu oraz pieniędzy na jej zakup. Koszt tej specjalistycznej myszki to kwota 500 zł. Udało się ją zebrać i na Wielkanoc myszka trafiła do Natalii.

  Dziewczyna bardzo cieszyła się z nowej myszki. Ma komputer dostosowany dla osób niepełnosprawnych - ze specjalną klawiaturą, nakładką. W tej chwili realizuje program II klasy gimnazjum. Cztery dni w tygodniu ma zajęcia lekcyjne z pięcioma nauczycielkami dochodzącymi.

  - Poprzednia myszka zepsuła się rok temu - opowiada mama Natalii. - Jej naprawa pochłonęłaby tyle samo pieniędzy, co kupno nowej. To bardzo duży wydatek. Bardzo dziękujemy Mikołajowi za jego wielkie serce. Dla Natalii komputer i telefon komórkowy - to cały świat - dzięki nim może kontaktować się z przyjaciółmi.

  Więcej na kartuzy.naszemiasto.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo