Bociany nie chcą wracać w taką pogodę...

  Bociany nie chcą wracać w taką pogodę...

  (mr)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Bociany ociągają się z powrotem do gniazd. Wiele z nich może zostać pustych.
  1/2
  przejdź do galerii

  Bociany ociągają się z powrotem do gniazd. Wiele z nich może zostać pustych.

  W regionie łódzkim tylko nieliczne gniazda są zajęte przez bociany. Obecność pojedynczych ptaków odnotowano w Piaskach (powiat łęczycki), gdzie gniazdo znajduje się na słupie przy szkole podstawowej, w Prawęcicach (powiat zgierski) i w Małkowie (powiat sieradzki).
  Jeden osobnik wrócił też do gniazda na topoli rosnącej na podwórku gospodarstwa w Sędowie (powiat poddębicki). Kilka dni temu „odmeldował się” bociek w Bedoniu Wsi, a para zajęła gniazdo w Bielawach (powiat łęczycki).
  Tej wiosny bociany nie spieszą się z powrotem. Przyczyną może być załamanie pogody, zimno, opady śniegu, silny wiatr, które podczas powrotu chcą przeczekać.

  – Ale jeśli warunki atmosferyczne wkrótce się nie poprawią, to wiele z nich może w ogóle nie przylecieć – mówi Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody z Wartkowic.
  Szczyt bocianich powrotów to pierwsza dekada kwietnia.
  ŻYCZENIA WIELKANOCNE, SMSY WIELKANOCNE, WIERSZYKI WIELKANOCNE


  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No proszę,

   łowca bolszewików (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   do tego kraju nawet ptaszki nie chcą wracać. Czekają na zmianę rządu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A no co robić

   @ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Boże Narodzenie coraz bliżej

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo