Sławomir Nowak znów stanie przed sądem

  Sławomir Nowak znów stanie przed sądem

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sławomir Nowak stanie znów przed sądem 27 maja. Sąd Okręgowy w Warszawie zbada apelację byłego posła i ministra, skazanego w pierwszej instancji na 20 tys. zł grzywny za zatajenie w pięciu oświadczeniach majątkowych zegarka wartego ponad 10 tys. zł.
  Sławomir Nowak znów stanie przed sądem

  ©fot. Dariusz Gdesz / Polskapresse

  Apelacja obrony wnosi o uchylenie wyroku skazującego - informuje PAP. Prokuratura, która apelacji nie składała, będzie wnosić o utrzymanie wyroku w mocy.

  Przypomnijmy. Nowak, poseł wybrany z list PO i b. minister transportu w rządzie Donalda Tuska, został oskarżony przez prokuraturę o złożenie w latach 2011-13 w sumie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych (poselskich i ministerialnych), w których nie ujawnił, że posiada zegarek kupiony za ponad 20 tys. zł. Prawo wymaga, by posłowie i ministrowie w oświadczeniach majątkowych ujawniali posiadanie "rzeczy ruchomych" wartych więcej niż 10 tys. zł.

  W listopadzie ub.r. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście w całości podzielił stanowisko prokuratora, który wskazał dowody winy podsądnego i bezsporne okoliczności w sprawie: że jako poseł i minister miał obowiązek wykazać w oświadczeniach wszystkie ruchomości warte więcej niż 10 tys. zł Za taką rzecz sąd uznał zegarek Nowaka, nie znajdując powodu, by nie ujawniać go w oświadczeniu.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sławomir Nowak

   Józef Bąk bezrobotny z Żukowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Siepacze uderzyli w Nowaka.Niewinny ale pomówiony.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Są jeszcze u mnie dwa granaty w świątecznym odzieniu!"

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   A może by tak Lolowi Pindolowi dla przykładu ze trzy lata bez zawiasów i dziesięć lat zakazu zajmowania stanowisk powyżej ciecia w miejskim wychodku zafundować? Wystarczy przecież rozgrzanemu...rozwiń całość

   A może by tak Lolowi Pindolowi dla przykładu ze trzy lata bez zawiasów i dziesięć lat zakazu zajmowania stanowisk powyżej ciecia w miejskim wychodku zafundować? Wystarczy przecież rozgrzanemu sędziemu Łączewskiemu wydać odPOwiednie dysPOzycje!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mylisz się kolego czy koleżanko.

   XYZet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Pierdel i ciepli współosadzeni są zagwarantowani tylko dla PiSanek.
   Porządek musi być i każdy ma mieć swoje miejsce w kraju. Tym kraju.
   Teraz czas na następnych.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie myli się ten co nic nie robi ... poza dobrym wrażeniem

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   W cywilu psa nawet nie masz, a w wojsku kolegów szukasz? Spróbuj na Kurkowej, tam nawet POpapranymi lemingami nie POgardzą (to tak żeby w tej Twojej konwencji POzostać)!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlatego my się nie mylimy. Bo wy za nas robicie.

   XYZet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Brak wykształcenia i zaciekłość doprowadzają do tego, że nie wiadomo o co ci chodzi albo ja nie znam twojego więziennego slangu.
   Nie wiem co z tobą będzie za kilka lat jak po raz kolejny...rozwiń całość

   Brak wykształcenia i zaciekłość doprowadzają do tego, że nie wiadomo o co ci chodzi albo ja nie znam twojego więziennego slangu.
   Nie wiem co z tobą będzie za kilka lat jak po raz kolejny przegracie wszystkie wybory. Zwariujesz. Musisz się pogodzić z tym że większość czyli my nie dopuścimy Jarków Antków i tej całej smoleńskiej hałastry do władzy. Buziaczki dla całej Waszej paczki.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jesteś "w mylnym błędzie", niczym TW Bolek, więc XYZyk na drogę...

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Argument godny wygżtauconego na giewu, tefałszenie, POlszmacie i tłuk fm leminga. Mniejsza o większość, ale idąc tym tokiem rozumowania, wygżtaucony arz do bulu nieuku, to "guano jest "deliszjus",...rozwiń całość

   Argument godny wygżtauconego na giewu, tefałszenie, POlszmacie i tłuk fm leminga. Mniejsza o większość, ale idąc tym tokiem rozumowania, wygżtaucony arz do bulu nieuku, to "guano jest "deliszjus", bowiem "miliardy much nie mogą się mylić"!
   Wasi towarzysze z poprzedniczki POlskiej Zjednoczonej Placformy Obrzygatelskiej, PZPR, też mówili - za swoim guru - że "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy"!
   A "ręce POdniesione na władzę zostaną ... obcięte"! Dziś są w waszej sitwie aferałów i dalej mają takie złudzenia że są nietykalni. Do czasu. Bo wy, platfusy jesteście "mądrzy" jak Gajowy Bronek, "patriotyczni" niczym wasz ryży firerek, a ta wsza zbieranina aferalnej, łapówkarskiej hołoty do tego wszystkiego jest "obywatelska", tak jak każdy burdel jest "publiczny". I dlatego jest mi obojętne jaka inna klika odbierze wam koryta, byle szybko, zanim z mojej Ojczyzny zostanie już tylko "C..., d...a i kamieni kupa", jak mawia "klasyk". Klasyk nie na miarę jego wielkiego przodka, ale na miarę POziomu (dno, pół metra mułu, a i tak ktoś puka od spodu dna Rowu Mariańskiego) Placformy! Więc hark Wam na ... monogram, platfusie nule do POtegi! ;0))) zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo