Marco Falaschi z Lotosu Trefla Gdańsk: Chcemy awansować do...

Marco Falaschi z Lotosu Trefla Gdańsk: Chcemy awansować do Ligi Mistrzów! [ROZMOWA]

Łukasz Żaguń

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

O sobotnim meczu ze Skrą Bełchatów (godz. 20.30, Ergo Arena) rozmawiamy z Marco Falaschim, rozgrywającym Lotosu Trefla Gdańsk.

©Tomasz Bolt/Polskapresse

W półfinale ze Skrą prowadzicie 2:1. Myślicie o tym, że dzieli was jeden krok od finału?
    Według mnie, to nie jest jeden krok, a wielki krok. Jestem pewien, że Skra w sobotę będzie robiła wszystko, by wygrać i tym samym doprowadzić do piątej potyczki w Bełchatowie. Powiedziałbym zatem, że jesteśmy jednocześnie blisko i daleko awansu do finału.

Po dwóch zwycięstwach nad Skrą można powiedzieć, że znaleźliście receptę na rywala?
    Jeśli wygramy w sobotę, to chyba będzie można tak powiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnich trzech spotkaniach z bełchatowianami pokazaliśmy, że potrafimy z powodzeniem rywalizować z zespołem, który jest nie tylko jedną z najlepszych drużyn w Polsce, ale też w Europie.

Czy nie jest trochę dziwne to, że dwa razy wygraliście ze Skrą w Bełchatowianie, a w Ergo Arenie nie potrafiliście tego zrobić?
    Tak, to prawda. Ale może właśnie teraz nadszedł czas, by wygrać w naszej hali przed naszymi świetnymi fanami! Nasze myśli muszą być skupione tylko na tym meczu. Naprawdę bardzo chcemy uszczęśliwić kibiców Lotosu Trefla.

Martwi jednak to, że mieliście ostatnio ponad dwutygodniową przerwę w rozgrywkach. Oczywiście mogliście trochę odpocząć, ale mimo wszystko wydaje się, że to trwa zbyt długo.

Prawdę mówiąc, nienawidzę tej przerwy! Byliśmy w dobrej formie, wygraliśmy 3:0 w Bełchatowie, a potem musieliśmy się zatrzymać. Mieliśmy prawie dziesięć dni na to, by ponownie poczuć to, co czuliśmy wcześniej. Niektórzy zawodnicy mogli się zregenerować się po małych kontuzjach, by wrócić w jak najlepszej kondycji na czwarty mecz ze Skrą. Muszę myśleć pozytywnie, ale po przerwie na święta Bożego Narodzenia potrzebowaliśmy dużo czasu, by wrócić do dobrej gry. Mam nadzieję, że to się teraz nie powtórzy...