Sparta postawiła trudne warunki

Zawodniczki UKS PCM Kościerzyna odniosły kolejne zwycięstwo. Tym razem komplet punktów podopieczne Dariusza Męczykowskiego przywiozły po spotkaniu ze Sparta Oborniki. Wygrana nie przyszła jednak łatwo.

Pomimo tego, że Sparta zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a UKS PCM pierwsze, to gospodynie wysoko postawiły poprzeczkę kościerskim szczypiornistkom. Od pierwszego gwizdka spotkanie miało wyrównany charakter. Po pierwszym kwadransie było 10:7 dla kościerzynianek. Później przewagę zyskały gospodynie i wyszły na prowadzenie. Ostatecznie na przerwę UKS PCM Kościerzyna schodził z dorobkiem 16 bramek, a Sparta miała jedno oczko mniej.

Początek drugiej połowy to dominacja naszego zespołu. Po upływie 45 minut gry, drużyna Dariusza Męczykow-skiego prowadziła 25:19 i od tego momentu kontrolowała wynik do końca spotkania.
W końcowej fazie Sparcie udało się zmniejszyć rozmiary porażki.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem kościerzynianek 32:29. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Patrycja Wójcik, która zaliczyła siedem trafień.

Kolejne spotkanie UKS PCM Kościerzyna rozegrał w minioną środę z Jutrzenką Płock. Relację z meczu zamieścimy za tydzień.