PGE Atom Trefl w półfinale mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot bez problemu pokonały w Ergo Arenie drużynę Budowlanych Łódź 3:1 (25:16, 25:15, 17:25, 25:14) w meczu play-off Orlen Ligi i zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw Polski. O finał powalczą z zespołem Polskiego Cukru Muszynianki.

Atomówki na własne życzenie musiały rozegrać z Budowlanymi aż cztery sety. Od początku miały to spotkanie pod pełną kontrolą i pokazały, że są obecnie w wybornej formie, co już wcześniej pokazał awans do finału Pucharu CEV. W pierwszych dwóch setach to była jednostronna rywalicja i sopocianki zwyciężały do 16 i 15. Wydawało się, że trzecia partia będzie formalnością i gospodynie szybko zakończą to spotkanie. Prowadziły już 11:8 i... nagle coś się zacięło. Zawodniczki z Łodzi zaczęły seryjnie zdobywać punkty i szybko uzyskały przewagę. Ostatecznie tę partię siatkarki Budowlanych wygrały 25:17.

Czwarty set pokazał, że to był jedynie wypadek przy pracy. Zdenerowowane zawodnikiczki PGE Atomy Trefla pokazały swoją moc obejmując prowadzenie 15:3! Przy tak dużej przewadze wkradło się rozluźnienie, ale i tak sopocianki zdecydowanie wygrały tego seta i całe spotkanie pieczętując zasłużony awans do grona czterech najlepszych drużyn w Polsce.

PGE Atom Trefl: Bełcik 4, Leys 11, Tokarska 13, Zaroślińska 15, Kaczorowska 4, Cooper 12, Durajczyk (libero) oraz Miros 1, Fonoimoana, Kaczmar.

Budowlani: Śliwa 7, Sieczka 2, Polańska 11, Popović 20, Skrzypkowska 3, Pycia 3, Courtois (libero) oraz Ściurka 2, Grajber, Sikorska.