Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Zarzuty dla podpalaczy. Wartość szkód to ponad 200 tys. zł...

  Zarzuty dla podpalaczy. Wartość szkód to ponad 200 tys. zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

  red/mat. prasowe

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zarzuty dla podpalaczy. Wartość szkód to ponad 200 tys. zł [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©policja.pl

  Cztery osoby usłyszały zarzuty podpalenia 8 samochodów różnych marek. Szacuje się, że wartość szkód wyniosła ponad 200 tys. zł.
  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działając pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wykonali kolejne czynności w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej Damiana W., ps. „Wariat”.

  W efekcie wykonanych działań, w dniach 24 – 25 marca 2015 r., prokurator przedstawił czterem osobom zarzuty podpalenia, w okresie od października 2013 r., do stycznia 2014 r., na terenie Gdańska, łącznie 8 samochodów różnych marek i spowodowania szkód w mieniu - o łącznej wartości nie mniejszej niż 263 854 zł.


  Zarzuty popełnienia tych przestępstw usłyszeli: Kacper M., ps. „Cienias”, Michał T., Mateusz K., ps. „Uszlak” i Dawid L. Podejrzanym przedstawiono zarzuty podpaleń, w styczniu 2014 r., w Gdańsku, drzwi i wycieraczek 4 lokali użytkowych i spowodowania szkód w mieniu, o łącznej wartości nie mniejszej niż 9 tys. złotych.

  Wobec podejrzanych nie zastosowano środków zapobiegawczych, gdyż dwóch pierwszych odbywa kary pozbawienia wolności orzeczone za inne przestępstwa, a wobec dwóch pozostałych zostały już wcześniej zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze.

  Aktualnie w tej sprawie jest 36 podejrzanych, stojących pod zarzutami popełnienia przestępstw: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, czerpania korzyści z cudzego nierządu, nielegalnego posiadania i handlu bronią palną i amunicją, podpaleń mienia i inne.

  Tymczasowe aresztowanie jest nadal utrzymywane wobec 4 osób, wobec pozostałych są stosowane wolnościowe środki zapobiegawcze, gwarantujące prawidłowy to postępowania. Śledztwo jest przedłużone do dnia 30 czerwca 2015 r.

  Za zarzucane podejrzanym przestępstwa grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, kara grzywny, nawiązki na rzecz przeciwdziałania i zwalczania narkomanii oraz przepadek nielegalnie osiągniętych korzyści majątkowych.


  źródło: policja.pl

  CZYTAJ TEŻ:
  PODPALENIA SAMOCHODÓW W GDAŃSKU. POŻARY AUT NA ORUNI GÓRNEJ I UJEŚCISKU [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo