Piłkarze Lechii Gdańsk strzelali w reprezentacjach

Kevin Friesenbichler
Kevin Friesenbichler Fot. Karolina Misztal/Polskapresse
Adam Buksa i Kevin Friesenbichler z Lechii Gdańsk zakończyli weekend golami dla swoich drużyn narodowych.

Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała w towarzyskim meczu z Gruzją 4:1 (0:1). Spotkanie rozegrane zostało w tureckiej miejscowości Belek. Adam Buksa rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 60 minucie i to był drugi gol zdobyty przez biało-czerwonych w tym spotkaniu.

Friesenbichler rozegrał 61 minut w barwach reprezentacji Austrii do lat 21. Jego drużyna wygrała towarzyski mecz z Katarem 4:0 (3:0), a napastnik biało-zielonych w 51 minucie strzelił gola i tym samym ustalił wynik spotkania.

Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała wyjazdowy mecz z Niemcami 2:1 i dzięki temu zapewniła sobie końcowy sukces w Turnieju Czterech Narodów. Adam Dźwigała z Lechii pojawił się na boisku w 90 minucie zmieniając Piotra Zielińskiego. Z kolei inny gracz biało-zielonych, Donatas Kazlauskas, pojawił się na boisku w 88 minucie w barwach pierwszej reprezentacji Litwy w przegranym meczu z Anglią 0:4 w Londynie w eliminacjach Euro 2016.