Skwer Kościuszki do generalnego remontu

  Skwer Kościuszki do generalnego remontu

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Generalna przebudowa sztucznie usypanego przed wojną nabrzeża Pomorskiego przy Skwerze Kościuszki rozpocznie się już w połowie września. Początek remontu zbiegnie się z likwidacją budek i namiotów, które pełnią rolę punktów gastronomicznych i sprzedaży pamiątek.
  W pierwszym, który potrwa do końca maja 2009 r., wyremontowany zostanie fragment od basenu Prezydenta do "Błyskawicy". Potem nastąpi przerwa na wakacje. Drugi etap rozpocznie się we wrześniu 2009 roku i potrwa do maja 2010 r.

  Wtedy zostanie wyremontowany fragment od "Błyskawicy" do końca nabrzeża. - Modernizacja nabrzeża będzie tak prowadzona, by jak najmniej odczuli to turyści - mówi Janusz Jarosiński, prezes zarządu Portu Gdynia SA. - Głównymi założeniami remontu jest zwiększenie głębokości basenu i modernizacja samego nabrzeża.

  20 mln zł będzie kosztować modernizacja nabrzeża Pomorskiego

  W miejsce budek z hot-dogami i smażalni ryb w przyszłym roku staną eleganckie pawilony, w których zostanie wydzielonych 16 boksów handlowych. - W tym roku nabrzeże Pomorskie, a już niebawem prawa strona Skweru Kościuszki zmienią swój wizerunek. Opracowywany jest właśnie plan zagospodarowania przestrzennego - informuje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo