NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Sopot: Zmiany na Łysej Górze. Mieszkańcy zaniepokojeni

  Sopot: Zmiany na Łysej Górze. Mieszkańcy zaniepokojeni

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańcy obawiają się, że Łysa Góra stanie się zbyt hałaśliwa i będzie uprzykrzać im życie

  Mieszkańcy obawiają się, że Łysa Góra stanie się zbyt hałaśliwa i będzie uprzykrzać im życie ©Tomasz Bołt

  Na sopockiej Łysej Górze dzierżawcy zamierzają rozbudować m.in. parking i budynek, w którym obecnie funkcjonuje restauracja. Powstać ma też obiekt, w którym będzie chowany sprzęt, stojący obecnie na zewnątrz. Te plany niepokoją okolicznych mieszkańców.
  Mieszkańcy obawiają się, że Łysa Góra stanie się zbyt hałaśliwa i będzie uprzykrzać im życie

  Mieszkańcy obawiają się, że Łysa Góra stanie się zbyt hałaśliwa i będzie uprzykrzać im życie ©Tomasz Bołt

  - Przejmowaliśmy Łysą Górę w 2005 r. i w zasadzie od tego czasu staramy się, by to miejsce zmodernizować i uatrakcyjnić - wyjaśnia Adam Dobrowolski, jeden z dzierżawców. - Planujemy wydłużyć wyciąg i zainstalować jeszcze jeden. Chcemy też wybudować pomieszczenie, w którym działać będzie wypożyczalnia sprzętu. Teraz co roku stawiamy kontenery.

  Dobrowolski przyznaje, że kością niezgody między dzierżawcami a mieszkańcami jest planowany parking. Ma on pomieścić nawet do 100 samochodów.

  Mieszkańcy obawiają się jednak, że jeśli parking faktycznie powstanie, przeznaczona na niego działka u podnóża góry zostanie zabetonowana. Boją się też, że dodatkowe miejsca parkingowe zachęcą do jeszcze większego ruchu samochodowego, a co za tym idzie - w okolicach Łysej Góry będzie głośniej i ciaśniej.

  - Zaproponowaliśmy więc, by zamiast wielkiego parkingu powstały zatoczki postojowe m.in. wzdłuż ul. Żeromskiego - mówi Barbara Kuhn, jedna z mieszkanek.

  Duże obawy sopocian budzi też plan rozbudowy budynku, w którym obecnie funkcjonuje restauracja. Boją się, że po przebudowie organizowane będą tu duże, hałaśliwe imprezy, które uprzykrzą im życie. Dobrowolski zapewnia jednak, że tak się nie stanie. Podkreśla, że chce, aby to miejsce nie odbiegało standardami od obiektów takich, jak działają np. w Wieżycy czy Przywidzu.

  Póki co, trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowanie tego terenu. Uwagi do niego można składać w magistracie do piątku, 18 marca. Potem prezydent Sopotu będzie miał 21 dni na ustosunkowanie się do nich.

  Magdalena Jachim, rzecznik Urzędu Miasta, podkreśla, że miasto chce, aby Łysa Góra była atrakcyjnym terenem, ale także, by zachowała swój zielony charakter. - Będziemy gruntownie analizować uwagi obu stron - zapewnia Jachim.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama