NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Starogard Gdański: Narkotyki trzymał w sklepie

  Starogard Gdański: Narkotyki trzymał w sklepie

  Ewa Macholla

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Starogardzcy kryminalni zdobyli informację, z której wynikało, że w jednym ze sklepów przy ulicy Armii Krajowej przechowywane są narkotyki. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zauważyli pracownika sklepu, który na ich widok wybiegł na zaplecze. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas kontroli osobistej okazało się, że posiada przy sobie amfetaminę, wagę elektroniczną oraz znaczną ilość pieniędzy.
  - Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku - mówi mł. asp. Marcin Kunka, rzecznik prasowy policji. -
  Funkcjonariusze skontrolowali również użytkowaną przez 25-latka szafkę. Znaleziono w niej pieniądze oraz reklamówkę foliową, wewnątrz której znajdowała się marihuana. Podczas przeszukania sklepu w innym pomieszczeniu natrafiono na kolejną reklamówkę z suszem roślinnym.

  Policjanci sprawdzili również mieszkanie zatrzymanego 25-latka.
  Znaleziono tam amfetaminę. Śledczy zabezpieczyli także 27 sztuk niebieskich kapsułek, znaczną ilość pieniędzy oraz maskę chirurgiczną. Nieoficjalnie wiadomo, że 25-latek miał przy sobie kilkanaście tysięcy złotych.

  Łącznie zabezpieczono blisko 100 gramów narkotyku. Z takiej ilości marihuany i amfetaminy można by przygotować co najmniej 153 porcje handlowe o czarnorynkowej wartości blisko 3 tys. zł. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Śledczy ustalają teraz źródło, z jakiego pochodziły narkotyki.

  Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna wprowadzał narkotyki do obrotu, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama