8 kilogramów bursztynowej biżuterii wykryli celnicy na...

  8 kilogramów bursztynowej biżuterii wykryli celnicy na gdańskim lotnisku (ZDJĘCIA)

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  8 kilogramów bursztynowej biżuterii wykryli celnicy na gdańskim lotnisku (ZDJĘCIA)
  1/5
  przejdź do galerii

  © Izba Celna w Gdyni

  Prawie 8 kg biżuterii z bursztynów i srebra wykryli funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej w porcie Lotniczym w Gdańsku. Przywiozła ją obywatelka Stanów Zjednoczonych. Towaru nie zgłosiła jednak do odprawy celnej.
  Sprawa miała swój początek 8 marca. Celnicy pełniący służbę w Oddziale Celnym "Port Lotniczy" rutynowo prześwietlali bagaż pasażerów przylatujących lotem rejsowym z USA przez  Frankfurt nad Menem. Podczas analizy wykonanych prześwietleń, uwagę funkcjonariuszy wzbudził bagaż, w którym widać było biżuterię.

  W związku z tym poprosili właścicielkę bagażu o otwarcie torby do szczegółowej kontroli. Jakież było ich zdziwienie, gdy w zobaczyli w niej dużą ilość bursztynowej biżuterii. Wewnątrz znajdowało się prawie 8 kg biżuterii ze srebra i bursztynu, czyli wyrobów, z których … słynie Pomorze.

  Wśród biżuterii były m.in. kolczyki, broszki, bransoletki, pierścionki i wisiorki. Podróżna, obywatelka Stanów Zjednoczonych, oświadczyła, że przywiozła je z USA. Towaru nie zgłosiła jednak do odprawy celnej. Jego wartość określiła na zaledwie 4 i pół tysiąca zł. Służba Celna szacuje jednak, że wartość tak dużej ilości bursztynowej biżuterii może wynosić nawet 50-100 tys. zł, a podróżna wiozła bursztyn zapewne na trwające właśnie targi bursztynu.

  Podróżna dostała mandat karny, ale sprawa może się zakończyć przepadkiem towaru na Skarb Państwa.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo