Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  70 lat "Dziennika Bałtyckiego". Pisaliśmy w 1960 r. "Czar...

  70 lat "Dziennika Bałtyckiego". Pisaliśmy w 1960 r. "Czar kółek" odpłynął w nicość

  "Dziennik Bałtycki". 1960 r.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ostatnia niedziela rozwiała ciche marzenia dziesiątków osób o własnym samochodzie. O godz. 10 w Technikum Przemysłu Okrętowego przy ul. Augustyńskiego w Gdańsku rozegrał się drugi etap Olimpiady Motoryzacyjnej, na której zwycięzcę czeka główna nagroda: specjalnie "wypieszczona" dwubarwna "Syrena".
  70 lat "Dziennika Bałtyckiego". Pisaliśmy w 1960 r. "Czar kółek" odpłynął w nicość

  ©archiwum DB

  Na niedzielne eliminacje w województwie przybyło 116 osób (wezwanych imiennie przez organizatorów), które pisemnie trafnie odpowiedziały na pytania zawarte w ankiecie, rozprowadzanej przez księgarnie Domu Książki. Te 116 osób przez kilka tygodni żyło nadzieją przebrnięcia przez wszystkie stopnie eliminacji i zdobycia I nagrody.

  Po licznych pytaniach, na które uczestnicy niedzielnych eliminacji odpowiadali podkreślając odpowiedzi prawidłowe w rozdanych im ankietach - do ostatnich wojewódzkich "bojów" ustnych zakwalifikowało się 10 osób. Organizatorem niedzielnych eliminacji był Zespół Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego z Sopotu. Ludziom tym zawodowo związanym z motoryzacją oraz pomagającym działaczom należą się słowa podzięki za bezinteresowny wysiłek.
  "Dziennik Bałtycki", 1960 r.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo