Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów [SKRÓT MECZU, WIDEO]

Karolina Misztal
Gdańscy siatkarze przegrali w sobotę w Ergo Arenie z PGE Skrą Bełchatów 1:3. Tym samym mistrzowie Polski wyrównali stan rywalizacji półfinałowej na 1:1. Warto zobaczyć skrót z tego pojedynku, bo emocji w nim nie brakowało.

Nie da się ukryć, że przełomowym momentem w sobotniej potyczce był trzeci set. Gdańszczanie przegrali go na przewagi 26:28. Choć nie podcięło im to mocno skrzydeł, to jednak w kolejnej partii bełchatowianie robili wszystko, by zakończyć mecz w czterech setach. I to im się udało.

Mimo porażki, kolejne udane zawody zaliczył Murphy Troy. Amerykanin zapisał na swoje konto 21 punktów i tym samym przekroczył magiczną barierę 500 punktów w PlusLidze. Atakujący Lotosu Trefla jest obecnie najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej lidze.

Lotos Trefl Gdańsk poległ w Ergo Arenie. Mistrzowie Polski wyrównali stan rywalizacji! [ZDJĘCIA]

Do finału mistrzostw Polski awansuje drużyna, która wygra trzy spotkania. Kolejny pojedynek zaplanowano na środę w Bełchatowie na godz. 20.30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Pewne jest natomiast to, że jeszcze jeden pojedynek rozegrany zostanie w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Jak na razie nie znamy jednak jeszcze dokładnego terminu tej batalii. Ten powinien pojawić się jednak już na początku przyszłego tygodnia, o czym na bieżąco będziemy informowali naszych Czytelników.