Powiat kartuski: Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy...

  Powiat kartuski: Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy możliwa także w internecie

  Tomasz Tulula

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach idzie z duchem czasu i wprowadza... internetową rejestrację bezrobotnych. Ten system ma funkcjonować w Kartuzach od 1 kwietnia bieżącego roku, a od kilkunastu tygodni działa już m.in. w Bytowie, Gdańsku i w Słupsku.
  Aby się zarejestrować, wystarczy, że bezrobotny wypełni formularz, który będzie dostępny na stronie internetowej urzędu pracy. Sama rejestracja bezrobotnego ma być dzięki temu krótsza, gdyż będzie polegała tylko na sprawdzeniu danych, które on sam wprowadził wcześniej do systemu.

  - Internetowa rejestracja pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejkach, gdyż bezrobotni będą musieli się stawić w urzędzie pracy o określonej godzinie - wyjaśnia Jan Geras, wicedyrektor PUP w Kartuzach. - Bezrobotny będzie musiał potwierdzić prawidłowość wprowadzonych przez siebie danych i własnoręcznie podpisać się pod arkuszem, co skróci czas obsługi.

  To udogodnienie może jednak spowodować pewne utrudnienia dla tych bezrobotnych, którzy rejestrują się w tradycyjny sposób. Skrócą się bowiem godziny obsługi w PUP tych rejestrowanych tradycyjnie. Interesanci będą przyjmowani od godz. 7.45 do godz. 12.45, a nie jak dotychczas w godz. 7.45-14.30. Ci, którzy zarejestrują się w internecie, będą obsługiwani w godz. 13-14.45.

  - Już teraz są bardzo duże kolejki w Urzędzie Pracy, a skrócenie godzin obsługi petentów może spowodować, że zostaniemy odprawieni z kwitkiem - uskarża się Damian Kwidziński, bezrobotny z Żukowa.

  - Są to godziny wprowadzone na próbę i będą możliwe ich zmiany po przetestowaniu ich w życiu - odpowiada Jan Geras.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama