Słupsk: Napad na pocztę. Skradziono 12 tysięcy złotych

  Słupsk: Napad na pocztę. Skradziono 12 tysięcy złotych

  Kinga Trubicka-Czapka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Słupsk: Napad na pocztę. Skradziono 12 tysięcy złotych
  Dwóch nieznanych sprawców dokonało napadu na pracownicę agencji pocztowej usytuowanej w wieżowcu przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Słupsku. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 18, tuż przed zamknięciem placówki. Bandyci ukradli co najmniej 12 tys. zł.
  Słupsk: Napad na pocztę. Skradziono 12 tysięcy złotych
  - Mężczyźni wykorzystali moment zamykania agencji, wbiegli do środka i dokonali napadu - mówi Robert Czerwiński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. - Jeden ze sprawców przewrócił pracownicę, szarpał i brutalnie podduszając, zażądał wydania pieniędzy. Drugi z napastników w tym czasie plądrował biuro. Kiedy wreszcie udało im się znaleźć pieniądze, wybiegli z tej agencji w nieznanym kierunku - dodaje policjant.


  Napad mógł trwać około kilku minut. Pomimo że w pobliżu agencji znajdują się inne lokale usługowe, nikt niczego nie zauważył. Ciekawość przechodniów wzbudził dopiero przyjazd policji.
  - Kiedy pokrzywdzona zreflektowała się, że sprawcy uciekli, natychmiast zawiadomiła policjantów - mówi Czerwiński. - Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone.

  Policja w Słupsku apeluje do mieszkańców miasta o pomoc w ujęciu sprawców.


  - Osoby mające informacje na temat napadu, do którego doszło 9 marca (czyli w środę), proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym słupskiej komendy lub telefonicznie pod numerem alarmowym 997 - mówi rzecznik KMP. - Zapewniamy anonimowość.

  Ponadto komendant słupskiej policji przewidział nagrodę finansową dla osoby, która się przyczyni do ustalenia i zatrzymania przestępców.

  Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama