15 marca powtórka wyborów w Lęborku. Zmierzą się Marcin...

  15 marca powtórka wyborów w Lęborku. Zmierzą się Marcin Pawluk i Adam Stenka

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W listopadowych wyborach samorządowych jednym głosem wygrał w Lęborku Marcin Pawluk. Przegonił swojego rywala Adama Stenkę. 15 marca panowie zmierzą się ponownie.
  Marcin Pawluk i Adam Stenka

  Marcin Pawluk i Adam Stenka ©Edyta Litwiniuk

  - Sąd stwierdził nieważność mandatu Marcina Pawluka i zarządził powtórzone wybory w okręgu 12 - informuje Danuta Jastrzębska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Słupsku. - Przesłanką do tego był fakt, że wyjęto z urny więcej kart niż było wyborców.
  Właśnie ten fakt był przyczyną zamieszania wokół wyborów w 12 okręgu. Nie brakowało głosów, że mogło dojść do manipulacji.

  Wybory samorządowe na Pomorzu. Powtórka wyborów w połowie marca w 12 gminach

  Powodem były niejasne działania komisji wyborczej.
  Różnica pomiędzy kandydatami wynosiła 150 głosów do 149 na korzyść Marcina Pawluka. Zdaniem radnych ugrupowania Budżet Obywatelski dochodziło do wynoszenia kart do głosowania poza lokal, a przewodniczący komisji miał odmówić wskazania miejsc ich przechowywania. To była jedna z przyczyn zmiany składu komisji. - Po rozpoznaniu sprawy sąd zarządził powołanie nowego składu komisji wyborczej - informuje Jastrzębska. Przed kandydatami powtórzone wybory, a to oznacza trudniejszą możliwość dotarcia do wyborców. - Jest różnica w odbiorze, bo ludzie inaczej kojarzą wybory, o których mówi Państwowa Komisja Wyborcza. Te wybory są nagłośnione, bo ludzie zostawili je za sobą - uważa Adam Stenka (Koalicja dla Lęborka). - Staram się docierać do ludzi indywidualnie, odwiedzać, także przy pomocy banerów reklamowych, które pozostały mi po ostatnich wyborach. Zwycięstwo Stenki może naruszyć równowagę w radzie, w której teraz przewagę ma ugrupowanie Lepszy Lębork - Lepszy Powiat.

  Marcin Pawluk wystartował po raz pierwszy. Jak mówił tuż po decyzji sądu, czuł zniechęcenie. - Najpierw okazało się, że wygrałem, teraz że jednak nie - mówi. - Staram się indywidualnie trafiać do wyborców, chodzę z ulotkami.

  r.gebus@prasa.gda.pl


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo