NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Malbork. W kontenerze, który miał być poczekalnią, zbierają...

  Malbork. W kontenerze, który miał być poczekalnią, zbierają się bezdomni

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kontener jest niewielki, wejdzie do niego kilkanaście osób, ale emocje budzi duże. Stoi na dworcu kolejowym w Malborku, zastępując poczekalnię, ale okazuje się, że podróżni nie do końca są zadowoleni. - Miał służyć pasażerom, a czasami strach jest tam wejść. Odbywają się tam libacje - poskarżyła się nam mieszkanka Malborka.
  Kontener służy jako tymczasowa poczekalnia, bo na stacji PKP w Malborku trwa kompleksowa modernizacja budynku dworcowego. Obiekt jest zamknięty i zagrodzony. Po rozpoczęciu inwestycji pasażerowie długo nie mieli nawet gdzie się schronić, aż do czasu, gdy pod koniec ubiegłego roku PKP postanowiły zlitować się nad nimi, by nie marzli na dworze.

  Kolej postawiła kontener. Rzeczywiście można tam się ogrzać, ale bardzo często w towarzystwie osób bezdomnych. Wcześniej przesiadywali w dworcowej poczekalni, teraz przenieśli się tutaj.
  Policja była wzywana do tymczasowej poczekalni, jednak sęk w tym, że jeśli nikogo nie złapie na spożywaniu alkoholu, niewiele może zrobić.

  Zresztą, bezdomny mandatu za picie w miejscu publicznym nie zapłaci... Policjanci nie mają też prawa na siłę zawieźć go do schroniska Fides, a jeśli wyproszą pijącego, i tak potem wraca.
  Problem znają także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Zapewniają, że zawsze, gdy patrol SOK jest wysyłany do Malborka, zagląda do kontenera.

  - Przez ostatnie 1,5 miesiąca nie mieliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących tego miejsca - mówi natomiast Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej. - Gdyby jednak coś się działo, można zgłaszać się także do nas.

  Podróżnym, którzy nie chcą ryzykować wejścia do kontenera, pozostaje czekać na dworze albo schronić się w pomieszczeniu tymczasowej kasy na trzecim peronie. Na szczęście, robi się coraz cieplej. Na dodatek prace remontowe w budynku dworcowym, wykonywane na zlecenie spółki PKP Dworce Kolejowe, postępują zgodnie z harmonogramem. Mają się zakończyć w III kwartale tego roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama