Miastko: Broń i amunicja u 29-latki na strychu

  Miastko: Broń i amunicja u 29-latki na strychu

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Arsenał broni w prywatnym domu na strychu znaleźli policjanci z Miastka. Właścicielka nie miała na nią pozwolenia.
  - Jest to amunicja różnego rodzaju, w tym myśliwska, bojowa do parabelum i do kbk. Łącznie 159 sztuk i ok. 20 rodzajów. Oprócz tego jeszcze karabin z drewnianą kolbą z czasów II wojny światowej, magazynek do karabinku - wymienia Stanisław Tempski, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

  Broń zabezpieczono w miasteckim komisariacie. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku nielegalnego posiadania broni, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


  Arsenał znaleziono w mieszkaniu 29-letniej kobiety, która twierdzi, że broń to nieoczekiwany "spadek" po zmarłym ojcu i że nic o jej istnieniu nie wiedziała.

  - Otrzymaliśmy informację wskazującą, że w tym mieszkaniu może być broń. Potwierdziło się to. Znaleźliśmy ją na strychu. Jest częściowo skorodowana - podkreśla Rafał Burnicki, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Miastku. - Właścicielka prawdopodobnie nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Sprawdzimy tylko, czy broń ta nie została użyta do przestępstwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama