Drutex Bytovia Bytów przegrała w Olsztynie ze Stomilem

Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarze Druteksu Bytovii Bytów przegrali w Olsztynie ze Stomilem 0:2 (0:2) w meczu inaugurującym rundę wiosennną w rozgrywkach pierwszej ligi.

Bytovia dobrze zaczęła mecz w Olsztynie. To podpieczni trenera Pawła Jasana dyktowali warunki gry, mieli przewagę, a Stomil momentami bronił się dość mocno.

Stomil Olsztyn - Drutex Bytovia Bytów [NA ŻYWO]

Goście stworzyli sobie kilka dobrych okazji bramkowych, ale zawiodła skuteczność. W jedne sytuacji drużynę Stomilu przed utratą bramki uratowałą poprzeczka. Kiedy w 24 minucie gola dla gospodarzy strzelił Wołodymyr Kowal, zresztą po fatalnym błędzie Wojciecha Pawłowskiego, gra Bytovii się posypała. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Stomilu strzelił Łukasz Jegliński i ponownie nie popisał się Pawłowski wypożyczony z Udinese.

W drugiej połowie Stomil kontrolował wydarzenia na boisku. Trener Janas robił kolejne zmiany, ale piłkarze Bytovii nie byli w stanie odwrócić losów tego spotkania.