Były wójt ma przeprosić i zapłacić po 15 tys. zł

  Były wójt ma przeprosić i zapłacić po 15 tys. zł

  T. Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Były wójt ma przeprosić i zapłacić po 15 tys. zł

  ©fot. ilustracyjne NM

  Franciszek Kupracz musi wypłacić odszkodowanie (15 tys. zł) i publicznie przeprosić. W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zapadł w piątek wyrok w sprawie przeciwko byłemu wójtowi gminy Darłowo.
  Były wójt ma przeprosić i zapłacić po 15 tys. zł

  ©fot. ilustracyjne NM

  Franciszek Kupracz musi wypłacić odszkodowanie (15 tys. zł) i publicznie przeprosić. W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zapadł w piątek wyrok w sprawie przeciwko byłemu wójtowi gminy Darłowo. Sąd rozpatrywał sprawę wniesioną przez Agnieszkę Czupajło i Justynę Hubę. Panie oceniały, że zostały naruszone ich dobra osobiste podczas strajku głodowego w obronie szkół w Dąbkach. Sąd uznał, że do tego doszło i nakazał wypłacić każdej z kobiet po 15 tys. zł oraz je przeprosić publicznie.

  Agnieszka Czupajło i Justyna Huba miały pretensje o treści, które były umieszczane na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy Darłowo, gdy toczył się 22-dniowy (zakończył się w kwietniu 2013 roku) strajk głodowy. Mówiły, że są to informacje z ich życia prywatnego, które nie są związane z walką o szkołę. Obie były jednymi z osób, które prowadziły głodówkę.

  W Koszalinie odbyły się cztery rozprawy. Pierwsza w październiku ub. roku. Ostatnia w piątek - 6 marca.

  - Dobro dzieci było dla nas najważniejsze - mówi Agnieszka Czupajło. - Nikt tu nie walczył o pieniądze. Byłyśmy skłonne do rozmów z panem byłym wójtem i wystarczyło, że w sądzie by nas przeprosił. Chciałyśmy załatwić wszystko polubownie. Niestety nie było go na żadnej z czterech rozpraw. Sąd uznał nasze racje. Cieszymy się, że taki jest finał tej sprawy, która kosztowała nas wiele nerwów. Nadal wspieramy szkoły w Dąbkach. Mamy utworzone stowarzyszenie, które się tym zajmuje.

  Franciszek Kupracz, były wójt gminy Darłowo, na razie oficjalnie nie skomentował spawy. Wyrok koszalińskiego sądu jest nieprawomocny. Przysługuje od niego odwołanie.  źródło: gk24.p/ x-news.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo