13 marca wybory uzupełniające w Skórczu i Kaliskach

  13 marca wybory uzupełniające w Skórczu i Kaliskach

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W najbliższą niedzielę, 13 marca, odbędą się wybory uzupełniające do rad gmin w Skórczu i Kaliskach. Takie wybory będą także w gminie Lubichowo, ale ich termin jest nieznany.
  - Wybory odbędą się w związku z wygaśnięciem mandatu Sławomira Czechowskiego, który dostał się do rady, ale został też wybrany na wójta i tę funkcję pełni - mówi Andrzej Klin, przewodniczący Rady Gminy Skórcz.

  Identyczna sytuacja zaistniała w gminie Kaliska, gdzie wójtem został Sławomir Janicki i tym samym zwolniło się miejsce w radzie.

  W gminie Skórcz o mandat będą się ubiegać: 34-letni Grzegorz Kłos z Wolentala (Komitet Wyborczy Wyborców Nowoczesna Gmina) oraz 35-letni Marek Kalbarczyk z Wolentala (KWW Zgoda 2011).

  Z kolei w Kaliskach o mandat będą ubiegały się trzy osoby. Są to: 38-letnia Elżbieta Koprowska z Kalisk (KWW Nasza Wspólnota), 43-letnia Alicja Jutrzenka-Trzebiatowska z Kalisk (KWW Moje Kaliska) i 42-letni Zbigniew Malinowski z Kalisk (KWW Nasza Gmina - Nasza Przyszłość 2011).

  Inna sytuacja jest w gminie Lubichowo, gdzie tamtejsza Rada Gminy podjęła uchwałę o wygaśnięciu mandatu, ponieważ radna nie złożyła w terminie oświadczenia majątkowego. Radni muszą złożyć pierwsze takie oświadczenie w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania i termin ten upłynął w gminie 3 stycznia.

  Przewodniczący rady Czesław Cichocki wezwał pisemnie radną do złożenia oświadczenia, wyznaczając zgodnie z prawem dodatkowy czternastodniowy termin, który upłynął 25 stycznia. Radna złożyła oświadczenia osobiście w Urzędzie Gminy 3 lutego.

  - Radna nie wyjaśniła nam, dlaczego nie złożyła oświadczenia w terminie - mówi Czesław Cichocki. - Data wyborów uzupełniających nie jest jeszcze ustalona.
  Była radna nie chce wypowiadać się w mediach na ten temat i zastrzegła sobie, by nie podawać jej nazwiska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama