NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Lotnisko w Gdańsku bije kolejne rekordy

  Lotnisko w Gdańsku bije kolejne rekordy

  Krzysztof Wolsztyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jest kolejny argument przemawiający za tym, że budowa PKM jest zasadna. Lotnisko w Rębiechowie, które obsługiwać będzie PKM, notuje kolejne rekordy liczby pasażerów.
  Dokładnych danych za luty 2011 r. jeszcze nie ma, ale w styczniu br. w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy odprawiło się 155,6 tys. osób, czyli o 9,8 proc. więcej podróżnych niż w styczniu 2010 roku. Zanosi się na kolejny rekord, bo przypomnijmy, że 2010 rok był najlepszy w niespełna 40-letniej historii lotniska w Rębiechowie - po raz pierwszy przekroczono barierę 2 mln pasażerów, odprawiono 2 232 590 osób.


  Propozycja nazw przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

  Liczba pasażerów stale się zwiększa - w ostatnich latach tylko raz, w 2009 r., doszło do sytuacji, że liczba pasażerów była niższa niż w roku poprzednim. Przy obecnych statystykach jak żart wyglądają dane sprzed 20 lat. W 1991 r. w Rębiechowie odprawiło się 78 tys. osób. Dziś taki wynik osiągany jest w niewiele ponad dwa tygodnie.

  W 2015 r., w momencie otwarcia całej linii Wrzeszcz - Rębiechowo, statystyki będą prawdopodobnie znacznie lepsze niż przewidywali analitycy. Pół roku temu Instytut Kolejnictwa zakończył szacować liczbę pasażerów PKM, którą uzależniał m.in. od odpraw w Rębie-chowie. Jako "konserwatywne" przyjęto szacunki, że w 2015 r. w Rębiechowie odprawi się 2,2 mln osób. Wariant podstawowy zakłada 2,7 mln odpraw. Jeśli tendencja ze stycznia się utrzyma, to niewykluczone, że już w tym roku Rębiechowo przekroczy 2,5 mln odpraw. Według założeń, przy liczbie odpraw 2,7 mln, w 2015 r. pociągi PKM pomiędzy Wrzeszczem a Rębiechowem przewiozą około 6,2-6,3 mln osób.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama