Lotos Trefl Gdańsk wygrał w Bydgoszczy i jest bliżej półfinału [ZDJĘCIA]

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk wygrali w Bydgoszczy z Transferem 3:1 (27:25, 25:23, 33:35, 25:16) w pierwszym meczu play-off PlusLigi.

Rywalizacja na tym etapie toczy się do dwóch wygranych meczów. Kolejnej spotkanie rozegrane zostanie we wtorek o godzinie 20.30 w Ergo Arenie i jeśli Lotos Trefl wygra, to znajdzie się już w strefie medalowej mistrzostw Polski. W przypadku porażki decydujące spotkanie rozegrane zostanie w środę, także w Ergo Arenie.

Trzy sety tego spotkania były niezwykle emocjonujące. Dwa pierwsze z nich wygrali gdańszczanie, choć dopiero w końcówce z niewielka przewagą. Niesamowity przebieg miała trzecia partia tego spotkania, a wynik zmieniał się raz na korzyść jednej, a raz drugiej drużyny. Walka trwała aż 47 minut, a ostatecznie tego seta Transfer wygrał 35:33. Siatkarze Lotosu Trefla zmobilizowali się w czwartej partii i tym razem nie było złudzeń, kto jest lepszy. To był najbardziej jednostronny set i po nim podopieczni trenera Andrei Anastasiego mogli cieszyć się z wygrania trudnego meczu w Bydgoszczy.

Lotos Trefl potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, aby znaleźć się w półfinale PlusLigi. Jeśli tak się stanie, to o finał walczyć będzie z PGE Skrą Bełchatów.

Transfer Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 35:33, 16:25)

Transfer: Woicki 1, Cupković 10, Duff 8, Jarosz 26, Waliński 11, Jurkiewicz 7, Nally (libero) oraz Marshall 8, Nowakowski, Wolański, Gunia.

Lotos Trefl: Falaschi 3, Mika 26, Grzyb 13, Troy 12, Schwarz 13, Gawryszewski 9, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz 2, Czunkiewicz 1.