[ZABÓJSTWO NIEMCOWA] Borys Niemcow kolejną ofiarą reżimu...

  [ZABÓJSTWO NIEMCOWA] Borys Niemcow kolejną ofiarą reżimu Putina albo... miłosnego trójkąta

  Kazimierz Sikorski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zdaniem tego źródła Niemcowowi towarzyszyła urodzona w roku 1991 kobieta ukraińskiego pochodzenia. Wcześniej mieli oni zjeść kolację w jednej z pobliskich restauracji. Pojawia się w tym momencie sugestia, iż Niemcow padł ofiarą miłosnego trójkąta.

  ZABÓJSTWO NIEMCOWA | BORYS NIEMCOW KOLEJNĄ OFIARĄ REŻIMU PUTINA ALBO... MIŁOSNEGO TRÓJKĄTA


  Zabójstw Niemcowa. Komentarze polskich polityków  Źródło: TVP/x-news


  Potem portal dodaje, że dochodzenie prowadzone jest energicznie, a pomocne będą zapisy z kamer, jakich nie brakuje w rejonie, w którym doszło do dramatu. Następnie Pravda.ru stawia pytanie: komu mogło zależeć na śmierci Niemcowa i od razu przypomina się, jak to w innych zakątkach świata dochodziło do podobnych zdarzeń.

  Na początku wymienia się zamordowanie ukraińskiego dziennikarza Georgija Gongadze, który został porwany w roku 2000 i w okrutny sposób zabity. Sprawcy odcięli mu głowę. Pravda.ru zauważa, że tamta zbrodnia nie była na rękę ówczesnym władzom ukraińskim, zaś jej efektem był wzrost społecznego niezadowolenia przeciwko rządzącym.

  Portal dodaje, że w ostatnich dwóch tygodniach do podobnych zbrodni, które skutkowały protestami społecznymi doszło w Argentynie i Wenezueli, w krajach, które nie są lubiane przez Waszyngton, zauważa Pravda.Ru

  BORYS NIEMCOW PRZED ŚMIERCIĄ: PROPAGANDA PUTINA JEST GORSZA NIŻ TA Z CZASÓW STALINA I HITLERA


  Na koniec portal pisze, że w tytułach zachodniej prasy pojawią się słowa o “mordzie “ w wykonaniu reżimu Putina, o “metodach” stosowanych przez obecną władzę w Rosji. I te hasła pojawią się zapewne na niedzielnym wiecu w Moskwie. Rosyjska opozycja nie ma wątpliwości, że winę za to zabójstwo - pośrednio lub bezpośrednio - ponosi prezydent Rosji.

  Michaił Kasjanow, były rosyjski premier jest w szoku po tym tragicznym wydarzeniu. W głowie mu się nie mieści, że w XXI wieku pod murami Kremla zabija się lidera opozycji. Kasjanow mówił łamiącym się głosem dziennikarzom, że kiedy tej chłodnej, deszczowej nocy wkładano ciało Niemcowa do plastikowego worka, odezwały się kremlowskie kuranty. A potem dodał: "Ten kraj stacza się w otchłań".

  Ilja Jaszyn, jeden z rosyjskich opozycjonistów, powiedział radiu Echo Moskwa, że Niemcow był surowym krytykiem władz, w tym prezydenta Putina. Okazuje się, że taka krytyka może oznaczać utratę życia.

  BORYS NIEMCOW ZASTRZELONY W MOSKWIE. KTO STOI ZA ZABÓJSTWEM LIDERA ROSYJSKIEJ OPOZYCJI? [ZDJĘCIA | VIDEO | 18+]


  Stanisław Biełkowski, polityczny analityk nie ma wątpliwości, iż zabójstwo Niemcowa nie było w interesie Putina. Nie ma on jednak odpowiedzi na pytanie, kto może stać za zamachem.

  Irina Hakamada, jedna z ważnych postaci rosyjskiej opozycji, współpracowniczka Niemcowa, powiedziała agencji RIA Nowosti, że zabójstwo Niemcowa może doprowadzić do wzrostu napięcia w kraju.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to już było

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Podobieństwa do śmierci Andrzeja Zauchy.

   Zdjęcie autora komentarza
   Putin to psychopata, pisałem już o tym wiele razy. Wystarczy spojrzeć

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   na jego gębę i obserwować jego poczynania.
   Wbrew pozorom, psychopatę nie jest trudno rozpoznać. Szczególnie łatwo, gdy znajduje się
   u władzy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo