Pomorze: Litr benzyny kosztuje już 5 złotych, a będzie...

  Pomorze: Litr benzyny kosztuje już 5 złotych, a będzie więcej

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Początek tego roku dla kierowców nie zaczął się dobrze. Benzyna na niektórych stacjach kosztowała 5 zł i więcej. Po kilku tygodniach spadku cen ponownie jednak idą podwyżki. Dzisiaj za litr benzyny 98 trzeba było znów zapłacić 5 zł, a w najbliższych dniach cena może skoczyć do poziomu 5,2 zł za litr.
  - Najpopularniejsze z paliw - benzyna 95 powinna kosztować średnio między 4,95 i 5,04 zł za litr, czyli również nieubłaganie zbliżać się do pięciozłotowego poziomu. Wytrwale goniący benzynę szybkim wzrostem olej napędowy zmieści się zapewne w przedziale średnich cen między 4,86 a 4,96 zł/l - ocenia Jakub Bogucki z e-petrol.pl. - Jedynym paliwem, które nie notuje jeszcze podwyżek, a nawet pewne obniżki, jest autogaz.

  Drożyzna na stacjach spowodowana jest obawą o eskalację niepokojów społecznych w krajach arabskich, a zwłaszcza wojną domową w Libii. Może ona potrwać jeszcze kilka tygodni, a nawet miesięcy, co wpłynie na dalszy wzrost cen ropy naftowej na światowych giełdach. Kraj ten o połowę zmniejszył swoje wydobycie "czarnego złota".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama