Rekordowy mecz z udziałem Polpharmy. Radosna koszykówka w Starogardzie Gdańskim

ŁŻ, Paweł Durkiewicz
SłAwomir Kowalski / Polskapresse
236 punktów rzucili wspólnie koszykarzy Polpharmy i PGE Turowa w Starogardzie Gdańskim. Ostatecznie jednak, zgodnie z przewidywaniami, górą okazali się mistrzowie Polski.

Blisko 60-procentowa skuteczność, 24 asysty, 28 zbiórek, 11 trójek, 4 zawodników z podwójną zdobyczą punktową, w tym trzech z co najmniej 20 "oczkami" na koncie i wreszcie 110 punktów w całym spotkaniu - statystyki Polpharmy po czwartkowym pojedynku wyglądały naprawdę imponująco. Cóż jednak z tego, skoro po raz kolejny "Farmaceuci" zaprezentowali radosną koszykówkę pozbawioną jakiejkolwiek obrony. Tak dziurawy nie jest chyba nawet szwajcarski ser.

Co prawda zgorzelczanie też nie przełożyli się do defensywy, ale w ostatniej kwarcie mecz mieli pod kontrolą. Mistrzowie Polski, wbrew pozorom, nie musieli mocno wysilać się w tym spotkaniu, bo zdobywanie kolejnych punktów przychodziło im z dużą łatwością.

Jeszcze na początku drugiej połowy starogardzianie zdołali na krótką chwilę wyjść na prowadzenie (63:62), jednak dobrze dysponowani rzutowo goście szybko wybili im z głowy myśli o sprawieniu niespodzianki. Mistrzowie kraju trafili tego dnia aż 19 „trójek”, co jest rekordem sezonu. Gra w ofensywie przychodziła im z taką łatwością, że już po trzech kwartach mieli na koncie 98 zdobytych punktów!

Po stronie Polpharmy dobrze w ataku spisała się trójka Amerykanów, która zaliczyła łącznie aż 74 punkty.

Oficjalnie: Mantas Cesnauskis wraca do Energi Czarnych Słupsk

To nie był jednak jedyny mecz w tym sezonie, w którym Polpharma pozwala rywalowi na wszystko w ataku. Jeżeli szybko się to nie zmieni, to o zwycięstwa starogardzianom na pewno nie będzie łatwo. A te przecież potrzebne są im jak tlen. Polpharma jest bowiem na szarym końcu w ligowej tabeli.

Kolejny mecz będzie dla "Farmaceutów" znacznie ważniejszy od tego czwartkowego. W starciu z mistrzem Polski porażkę można było bowiem wkalkulować w koszta. W pojedynku z Wikaną Startem Lublin priorytetem będzie zwycięstwo (sobota, 7 marca, godz. 17).

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 110:126 (27:34, 32:28, 26:36, 25:28)

Polpharma: Meier 29, Miles 24, Sapp 21, Jarmakowicz 17, Bochno 7, Długosz 6, Struski 6.

PGE Turów: Taylor 26, Collins 23, Karolak 16, Chyliński 15, Kulig 13, Czyż 10, Jaramaz 9, Wright 9, Moldoveanu 5,