"Miejsca przeklęte" Tomasza Słomczyńskiego. Spotkanie...

  "Miejsca przeklęte" Tomasza Słomczyńskiego. Spotkanie autorskie w Bibliotece pod Żółwiem

  Tomasz Kubik

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  We wtorek 24 lutego o godz. 18 w Bibliotece pod Żółwiem (Gdańsk, ul. Świętego Ducha 111/113) odbędzie się promocja książki Tomasza Słomczyńskiego "Miejsca przeklęte". Na miejscu będzie można porozmawiać z autorem, kupić jego książkę i zdobyć autograf.


  Tomasz Słomczyński w swoim zbiorze reportaży idzie tropem zabójstw niewyjaśnionych albo tych, które - choć znalazły swój finał w sądowych wyrokach - on sam uważa za niewyjaśnione.

  Tytułowe miejsca przeklęte to nie zawsze punkty na mapie, w których popełniono zbrodnie, to także człowiek, jego umysł lub dusza.
  Opisuje nie tylko morderstwa, rozmawia z satanistką, która padła ofiarą oszusta uwodziciela, albo z kobietą, która trafiła - wbrew swojej woli - do domu publicznego w Niemczech, czy też z rodzicami, których posądzono o molestowanie córki. Czyni to wszystko po to, żeby zadać pytanie o postawę człowieka wobec zła.

  - Spotykam sie z pytaniem, czym w istocie są tytułowe miejsca przeklęte - mówi Słomczyński. - Prawdę mówiąc podczas pisania nie próbowałem tworzyć żadnych definicji. Ale teraz, kiedy mam przed oczami własną książkę, widzę, że to nie zawsze są miejsca osadzone w przestrzeni. Przekleństwo możemy nosić w sobie. I to właśnie wydaje mi się najbardziej przerażające.

  Tomasz Słomczyński jest dziennikarzem i publicystą "Dziennika Bałtyckiego". W 2013 roku zdobył nagrodę główną w konkursie na opowiadanie kryminalne podczas Festiwalu Literacki Sopot. Autor zbioru reportaży "Zapytaj jeża i inne historie". Prowadzi bloga poświęconego reportażom, pod nazwą "Słoma z buta".


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?