"Miejsca przeklęte" Tomasza Słomczyńskiego. Spotkanie...

  "Miejsca przeklęte" Tomasza Słomczyńskiego. Spotkanie autorskie w Bibliotece pod Żółwiem

  Tomasz Kubik

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  We wtorek 24 lutego o godz. 18 w Bibliotece pod Żółwiem (Gdańsk, ul. Świętego Ducha 111/113) odbędzie się promocja książki Tomasza Słomczyńskiego "Miejsca przeklęte". Na miejscu będzie można porozmawiać z autorem, kupić jego książkę i zdobyć autograf.


  Tomasz Słomczyński w swoim zbiorze reportaży idzie tropem zabójstw niewyjaśnionych albo tych, które - choć znalazły swój finał w sądowych wyrokach - on sam uważa za niewyjaśnione.

  Tytułowe miejsca przeklęte to nie zawsze punkty na mapie, w których popełniono zbrodnie, to także człowiek, jego umysł lub dusza.
  Opisuje nie tylko morderstwa, rozmawia z satanistką, która padła ofiarą oszusta uwodziciela, albo z kobietą, która trafiła - wbrew swojej woli - do domu publicznego w Niemczech, czy też z rodzicami, których posądzono o molestowanie córki. Czyni to wszystko po to, żeby zadać pytanie o postawę człowieka wobec zła.

  - Spotykam sie z pytaniem, czym w istocie są tytułowe miejsca przeklęte - mówi Słomczyński. - Prawdę mówiąc podczas pisania nie próbowałem tworzyć żadnych definicji. Ale teraz, kiedy mam przed oczami własną książkę, widzę, że to nie zawsze są miejsca osadzone w przestrzeni. Przekleństwo możemy nosić w sobie. I to właśnie wydaje mi się najbardziej przerażające.

  Tomasz Słomczyński jest dziennikarzem i publicystą "Dziennika Bałtyckiego". W 2013 roku zdobył nagrodę główną w konkursie na opowiadanie kryminalne podczas Festiwalu Literacki Sopot. Autor zbioru reportaży "Zapytaj jeża i inne historie". Prowadzi bloga poświęconego reportażom, pod nazwą "Słoma z buta".


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Szukamy dzieci na okładkę świątecznego wydania gazety - prześlij zdjęcie

  Szukamy dzieci na okładkę świątecznego wydania gazety - prześlij zdjęcie

  Kolej na... rozmowy na trasie PKM!

  Kolej na... rozmowy na trasie PKM!

  Cyfrowa prenumerata Dziennika Bałtyckiego w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Dziennika Bałtyckiego w świątecznej cenie!

  Jaka będzie pogoda? Aktualna prognoza pogody

  Jaka będzie pogoda? Aktualna prognoza pogody