Pomorze: Wojna wędkarzy z wodniakami o pomosty

  Pomorze: Wojna wędkarzy z wodniakami o pomosty

  Tomasz Chudzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Żeglarze i motorowodniacy z powiatu nowodworskiego protestują przeciwko zapowiadanym przez lokalne koła Polskiego Związku Wędkarskiego kontrolom legalności pomostów.
  Wędkarze twierdzą, że niemal wszystkie pomosty na brzegach żuławskich akwenów, w okolicach prywatnych działek, są wybudowane bez koniecznego zezwolenia wodno-prawnego. Ich zdaniem konstrukcje te mogą być niebezpieczne dla żeglugi i rzecznej przyrody.

  Dlatego chcą sporządzić listę pomostów a samowole budowlane zgłosić w powiatowym nadzorze budowlanym. Ponadto twierdzą, że właściciele przybrzeżnych działek ograniczają im bezprawnie dostęp do wód.

  Wzburzeni wodniacy ripostują, że wędkarze nie mają prawa kontrolować pomostów.
  - Tego typu akcje mogą zaszkodzić rodzącej się na naszym terenie turystyce wodniackiej - mówi Janusz Charliński, z lokalnego oddziału Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. - Zbyt dużo osób pracowało nad rozwojem żeglarstwa, by teraz to w ten sposób niszczyć. Przecież pomosty muszą funkcjonować, do zwykłego wybrzeża nie da się zawinąć. Wody są dla wszystkich, a wędkarze nie mogą sobie przywłaszczać prawa do decydowania o tym, co nad wodą jest legalne, a co nie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama