Gdynia: Jest nowy szef GOSiR-u. Został nim Marek Łucyk

  Gdynia: Jest nowy szef GOSiR-u. Został nim Marek Łucyk

  Marcin Lange

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Marek Łucyk, dotychczasowy radny Rady Miasta Gdyni z listy Samorządności, został nowym dyrektorem Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O objęcie tej funkcji ubiegało się w konkursie osiem osób, w tym jedna ze Świnoujścia. Jedną z kandydatur wykluczono ze względów formalnych.
  Wakat na stanowisku dyrektora GOSiR był od miesiąca. Z początkiem lutego rezygnację z tej funkcji złożył bowiem niespodziewanie Jerzy Jałoszewski, wieloletni szef tej instytucji. W lutym obowiązki dyrektora GOSiR pełnił Dariusz Szwarc, zastępca Jałoszewskiego.

  Czytaj też: Jerzy Jałoszewski już nie kieruje GOSiR-em

  - Dziś w południe przejąłem obowiązki. Na razie poznaję GOSiR od środka, zapoznaję się z jego problemami, zasadami funkcjonowania - przyznał wczoraj Marek Łucyk. - Mam oczywiście wiele pomysłów na usprawnienie jego działalności, ale nie tylko. Na razie jednak nie chcę ich zdradzać, aby nie zapeszyć.

  Marek Łucyk jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Karierę rozpoczął od pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Programów Regionalnych, w którym był odpowiedzialny za fundusze Unii Europejskiej.

  Od 1999 roku jest właścicielem agencji reklamowej, a od 1998 roku zasiadał w Radzie Miasta Gdyni. Był członkiem Komisji Sportu, w której zajmował się m.in. planowaniem zadań oraz wydatków dotyczących właśnie GOSiR. Jako działacz związany jest z ekstraklasowym zespołem piłki ręcznej kobiet Vistal Łączpol Gdynia.

  W poniedziałek Marek Łucyk złożył mandat radnego Gdyni. Odpowiednia uchwała w tej sprawie podjęta zostanie na najbliższej sesji Rady Miasta. Jego miejsce w gdyńskim samorządzie zająć ma Andrzej Denis (Samorządność).

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowy

   Kloc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 28

   szef z nadania , księcia Gdyni , wszystko po staremu , brawo tak trzymać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Radny Samorządności

   AnnA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 29

   Wiadomo konkurs musiał wygrać swój, czyli radny z nadania milościwie nam panującego.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama