Gdynia: Policjanci mają dwa nowe psy. Dama i Dower są już...

  Gdynia: Policjanci mają dwa nowe psy. Dama i Dower są już przeszkolone

  Marcin Lange

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dower umie m.in. tropić przeciwnika

  Dower umie m.in. tropić przeciwnika ©KMP w Gdyni

  Gdynia Dama i Dower to dwa nowe psy po specjalistycznych szkoleniach, które trafiły do służby w gdyńskiej policji. Ta pierwsza to foksterier, który zajmie się poszukiwaniem narkotyków. Dower to owczarek niemiecki, który został przeszkolony do zadań patrolowo-tropiących.
  Dower umie m.in. tropić przeciwnika

  Dower umie m.in. tropić przeciwnika ©KMP w Gdyni

  Tym samym liczba psów w służbie gdyńskiej policji wzrosła do sześciu. A kolejny już czeka na szkolenie - labrador Dum będzie się zajmował poszukiwaniem ładunków wybuchowych.

  Dama i Dower, wraz ze swoimi przewodnikami, na specjalistycznym szkoleniu w Sułkowicach przebywali 5 miesięcy. Na koniec czworonogi i ich opiekunowie zdali egzamin. Na karcie umiejętności Dowera znalazło się tropienie, obrona przewodnika, posłuszeństwo i przeszkody. Z kolei Dama nie ma problemów z przeszukiwaniem pomieszczeń i samochodów.

  - Po zakwalifikowaniu się na kurs każdy z tych psów otrzymał nazwę służbową i numer ewidencyjny, wszczepiono im także chipy - mówi Dorota Podhorecka-Kłos, rzecznik gdyńskiej policji. - Dzięki temu, za pomocą elektronicznego czytnika można szybko odczytać dane i porównać z tymi zawartymi w książce psa służbowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama