Powiat chojnicki: Pierwsza blokada berlinki odbędzie się za...

  Powiat chojnicki: Pierwsza blokada berlinki odbędzie się za tydzień

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Blisko sto osób wzięło udział w spotkaniu organizacyjnym zwołanym w związku z zamiarem zablokowania popularnej berlinki, czyli drogi krajowej nr 22 z Chojnic do Czerska. Kierowcy od kilku tygodni narzekają bowiem na jej stan techniczny. Porównują nawierzchnię do gruzowiska.
  - Nie walczmy o naprawę, bo drogowcy zrobią to sami, kiedy mróz odpuści. Walczmy o jej kompleksowy remont - apelował podczas spotkania jeden z kierowców.

  - Niestety, mamy w Polsce różnicę temperatur między latem a zimą, wynoszącą nawet 60 stopni Celsjusza. Łatanie dziur nic nie da. To tak jakby remontować dom z desek. I tak ciepło nie będzie - dorzucił Andrzej Pozorski z Czerska.

  Chojnice, Czersk: Kierowcy organizują blokadę berlinki

  Podczas spotkania organizacyjnego zawiązał się komitet protestacyjny w składzie: Łukasz Majer, Krzysztof Babiński, Bogdan Danecki, Piotr Czapiewski i Arkadiusz Gogolewski. Zgromadzeni kierowcy ustalili także, że pierwszy etap akcji będzie polegał na przejechaniu żółwim tempem kolumną samochodów z Czerska do Chojnic. Powstanie także apel do ministra infrastruktury o jak najszybsze przystąpienie do kompleksowego remontu. Przekazaniem dokumentu, wraz z listami poparcia, ma się z kolei zająć Przemysław Biesek, chojnicki wicestarosta.

  Obecnie trwa zbiórka podpisów poparcia. Można je składać u Bogdana Daneckiego, pracującego w czerskim Urzędzie Miejskim. Termin przejazdu z Czerska do Chojnic ustalony został na 8 marca. Zbiórka zaplanowana jest na godz. 10 na parkingu naprzeciwko Zespołu Szkół w Czersku.

  - Jeśli w ciągu miesiąca nie będzie reakcji, to zaostrzymy protest. Wówczas będziemy blokować drogę, chodząc po przejściu dla pieszych. Nie interesuje nas naprawa, a kompleksowy remont tej drogi - mówił Łukasz Majer, jeden z inicjatorów akcji.

  Warto przypomnieć, że kierowcy zorganizowali się za pomocą portalu Facebook.
  - Facebook obalił reżim w Egipcie, to doprowadzi też do remontu tej drogi jeszcze w tym roku - przekonuje Majer.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo