Rotmanka: Przystanki przy ul. Raciborskiego dla wybranych

  Rotmanka: Przystanki przy ul. Raciborskiego dla wybranych

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Na przystankach przy rondzie w Rotmance zatrzymują się tylko autobusy linii 843

  Na przystankach przy rondzie w Rotmance zatrzymują się tylko autobusy linii 843 ©Marek Adamkowicz

  Przy okazji przebudowy ul. Raciborskiego, która jest drogą powiatową łączącą Pruszcz Gdański ze Straszynem, powstały w Rotmance dwa przystanki autobusowe. Choć stoją już kilka miesięcy, to korzystać z nich mogą jedynie pasażerowie linii 843. Inne autobusy tu się nie zatrzymują, bo przewoźnicy nie otrzymali oficjalnej informacji o dopuszczeniu ich do użytku.
  Na przystankach przy rondzie w Rotmance zatrzymują się tylko autobusy linii 843

  Na przystankach przy rondzie w Rotmance zatrzymują się tylko autobusy linii 843 ©Marek Adamkowicz

  - Pytałem w Starostwie Powiatowymi i Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański, kiedy w końcu to się zmieni, ale nikt nie potrafił udzielić informacji - skarży się pan Władysław Jackowski. - Jestem starszym człowiekiem i teraz, żeby dotrzeć do syna, który mieszka w Rotmance, muszę przejść pieszo całą wieś, mimo że w pobliżu mam przystanek!

  W starostwie, które jest właścicielem drogi, zapewniono nas, że wspomniane przystanki zostały już przekazane gminie.


  - Rada Powiatu Gdańskiego podjęła uchwałę, w której wyraziła zgodę na ich pięcioletnie użyczenie - wyjaśnia Jerzy Świs, naczelnik Wydziału Infrastruktury starostwa. - Na tej podstawie przekazaliśmy je na początku lutego i nie do nas należy dalsze zajmowanie się tą sprawą. To gminy dotują przejazdy pasażerskie i to one ustalają, kiedy dany przystanek będzie włączony do użytkowania.

  Urząd Gminy tłumaczy tymczasem, że za wszystkim kryją się kwestie formalne, których dopełnienie może potrwać kilka tygodni, a może nawet miesięcy.

  - W ramach porozumienia ze starostwem przejmiemy siedem przystanków, w tym dwa w Rotmance - tłumaczy Marta Karc, odpowiedzialna w UG Pruszcz Gdański za komunikację. - Spisano już wstępny protokół zdawczo-odbiorczy, który mówi, że powiat musi usunąć pewne usterki. Dotyczą one m.in. wymiany szyb zniszczonych przez wandali. Będziemy mogli przystąpić do dalszych czynności, w tym rozmów z przewoźnikami na temat obsługi tych przystanków, dopiero wtedy, gdy wszystkie formalności zostaną załatwione.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama