Starogard Gdański. PKS likwiduje połączenia

  Starogard Gdański. PKS likwiduje połączenia

  Wojciech Kłos

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od 1 marca zmienia się rozkład jazdy PKS w Starogardzie Gd. Zniknie w sumie 19 połączeń, m.in. do Pinczyna, Nowego, Skórcza i Smętowa Granicznego. W przypadku wielu innych zmienią się godziny odjazdu. Przypomnijmy, że wcześniej zawieszono już dwa kursy do Pelplina.
  - Likwidowane kursy okazały się nierentowne - tłumaczy Andrzej Pograniczny, prezes starogardzkiego PKS.
  Co ciekawe, wprowadzono nowe połączenie na linii Osiek - Smętowo. - Jesteśmy w stanie utrzymywać połączenia społecznie potrzebne, pod warunkiem że współfinansuje je gmina. W tym przypadku pomaga gmina Osiek - wyjaśnia Pograniczny.

  Sytuację wycofywania się PKS z niektórych linii wykorzystują prywatni przewoźnicy, którzy szybko zajmują ich miejsce. Jeden z nich obsługuje już trasy do Smętowa, Skórcza i Pelplina.

  - Skórcz jest w o tyle dobrej sytuacji, że jeździ u nas prywatny przewoźnik. Nie mam żadnych sygnałów, żeby ktoś narzekał na komunikację - mówi Ryszard Dąbek, burmistrz Skórcza.

  Ostatnie zmiany w rozkładzie jazdy PKS przeprowadziło w styczniu. Wtedy zlikwidowano niektóre połączenia do Kręga, Klonówki, Ciecholew, Sumina oraz Koteż.

  Pasażerów czeka jeszcze jedna zmiana. Kasy biletowe będą czynne od poniedziałku do piątku, a także w soboty na przełomie miesiąca, kiedy sprzedawane są bilety miesięczne. - Udało nam się stworzyć w ludziach nawyk kupowania biletów w autobusach, dlatego kasy biletowe nie muszą być cały czas otwarte - twierdzi Andrzej Pograniczny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama