Gmina Stegna. Radni nie dali sobie podwyżek diet

  Gmina Stegna. Radni nie dali sobie podwyżek diet

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Stegnieńscy samorządowcy zadecydowali, że nie podniosą miesięcznych diet dla przewodniczącej Rady Gminy Stegna i jej zastępcy. Nie uchwalono także 25-procentowych podwyżek dla radnych i przewodniczących komisji.
  Jak twierdzą radni, zostali do tego zmuszeni, gdyż muszą szukać oszczędności. Dziura w budżecie gminy sięga 4 mln zł.

  Tuż przed głosowaniem dwóch radnych apelowało o nie przyjmowanie podwyżek. Mieszkańcy, którzy przyszli na sesję oklaskali ich wypowiedzi.

  - Gmina jest w kiepskiej sytuacji finansowej. Mamy duży deficyt i moim zdaniem nie powinniśmy dawać sobie podwyżek - mówi Stanisław Kukułka, radny. - Powinniśmy skupić się na pracy.

  - Nie kandydowaliśmy w wyborach dla pieniędzy, ale po to, żeby zrobić coś pożytecznego dla gminy. Bez problemu mogę zrezygnować z dodatkowych 40 zł w diecie. Myślę, że każdy z radnych jakoś przeżyje bez tej podwyżki - dodaje Wiesław Matusiak, radny z Tujska.

  Szef rady pobiera z gminnej kasy 800 zł miesięcznie, a zastępca 500 zł. Po zmianach mieli dostawać odpowiednio 1000 zł i 625 zł.

  Z kolei każdy radny za udział w sesji lub posiedzeniach komisji nadal dostanie 160 zł, natomiast przewodniczący stałych komisji za udział w posiedzeniu otrzyma 200 zł. Warto dodać, że radni nie uchwalili także niewielkich podwyżek dla sołtysów.

  - Niedługo może się okazać, że nie będzie już chętnych na stanowisko sołtysa - mówi jeden z sołtysó z tej gminy. - Nikt nie zostaje sołtysem dla pieniędzy, ale niestety często trzeba dokładać do tej dodatkowej pracy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DO PANA SOLTYSA

   GOSC :-)))))) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 12

   chyba nikt pana nie zmuszał by został pan sołtysem....???? no chyba ze jest inaczej to proszę to zgłosić może znajdzie się jakiś artykuł np: zmuszanie osoby nie świadomej do podjęcia funkcji...rozwiń całość

   chyba nikt pana nie zmuszał by został pan sołtysem....???? no chyba ze jest inaczej to proszę to zgłosić może znajdzie się jakiś artykuł np: zmuszanie osoby nie świadomej do podjęcia funkcji społecznej.....SPOŁECZNEJ .!!!! panie kochany pisz pan pismo do pani wójt ze rezygnuje pan z funkcji sołtysa ........
   ps: a ile dostajecie kwartalnie za zebrane podatki ??? ( zbieracie od tak sobie ) nie macie prowizji ?
   :zgłoś sie panie sołtys do jakiegoś kabaretu to na pewno zarobisz więcej i nie opowiadaj pan jaj na forum
   ;pozdrawiam biednego sołtysa oj biednego oj bardzo :-))))))))zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama