MŚ 2015 piłkarzy ręcznych. Polacy z brązowymi medalami!!! Co za mecz, co za emocje! [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Qatar 2015 via epa / Guillaume Horcajuelo
Polscy szczypiorniści, w meczu o brązowy medal mistrzostw świata 2015 w Katarze, pokonali reprezentację Hiszpanii 29:28! O losach pojedynku decydowała dogrywka! MVP spotkania został wybrany Michał Szyba.

To był mecz godny małego finału mistrzostw świata. Nie brakowało w nim niczego - wspaniałych akcji i bramek, świetnych interwencji golkiperów, emocji, ale też i dramaturgii. Dla polskich fanów najważniejsza informacja jest jednak taka, że to biało-czerwoni sięgnęli po brązowe medale! I to całkowicie zasłużenie.

Podopieczni trenera Michaela Bieglera znakomicie rozpoczęli ten pojedynek. Po kilku minutach gry prowadzili 3:0, 4:1, 6:2. Świetnie prezentowali się jednak nie tylko w ataku, ale również w defensywie. W bramce bardzo skuteczny był Sławomir Szmal, dzięki czemu Polacy mogli swobodniej rozgrywać kolejne akcje.

Hiszpanie z każdą minutą nabierali jednak tempa i niebezpiecznie zbliżali się do biało-czerwonych. Po 23 minutach gry natomiast doprowadzili do remisu, ale po raz pierwszy w tym meczu prowadzenie objęli dopiero po zmianie stron.

Na 12 minut do końca regulaminowego czasu gry biało-czerwoni znaleźli się jednak w dołku. Przegrywali bowiem różnicą trzech trafień i wydawało się, że brązowy medal mocno się oddala. Po raz kolejny jednak drużyna Michaela Bieglera pokazała w tym turnieju charakter. Kapitalna dyspozycja Michała Szyby i Sławomira Szmala sprawiła natomiast, że Polacy dopadli rywala w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry!

PGNiG/x-news

W dogrywce (2 razy po pięć minut) emocji było równie dużo, a losy pojedynku ważyły się do samego końca. Tym razem jednak koncertowo grał Kamil Syprzak, a biało-czerwoni pokonali rywala jedną bramką!

Nie da się ukryć, że polscy szczypiorniści zasłużyli na medale. Pokazali w Katarze ogromną wolę walki i charakter. Brawa należą się całej drużynie.

Polska - Hiszpania 29:28

Polska: Szmal, Wyszomirski, Wichary - Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski.

Hiszpania: Perez de Vargas, Sierra - Rocas, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Canellas, Morros, Garcia, Rivera, Guradriola, Dujshebaev.

POLSKA - HISZPANIA: ZAPIS RELACJI LIVE